ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Рада Церков розробляє нову стратегію протидії епідемії ВІЛ/СНІДу PDF Друк E-mail
19.11.2015 14:49
Фото: unaids.org.ua
 
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій розробляє нову редакцію Стратегії протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в умовах гуманітарної кризи.

17-18 листопада 2015 року у Києві відбувся всеукраїнський міжконфесійний семінар, присвячений цій проблематиці. Організатором заходу виступила Громадська рада при Міністерстві охорони здоров’я України по співпраці з ВРЦіРО за підтримки Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС), повідомляє Інститут релігійної свободи.

Під час семінару відбулося обговорення і досягнення консенсусу щодо стратегічних завдань та ключових напрямків діяльності Церков і релігійних організацій у забезпеченні сталості надання послуг з профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки для досягнення цілей Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 рр. Проект Стратегії розроблений на основі напрацювань наради представників різних конфесій, яка відбулася 11 лютого цього року.

“Ми проводимо вже другу зустріч за цей рік, завдячуючи ініціативі з боку ВРЦіРО. Ми стурбовані ситуацією у країні та станом розповсюдження епідемії, тому що наша статистика не каже про покращення. Війна на Сході країни, вимушені переселенці, військова служба, доступ до окупованих територій – все це додає фактори ризику для більшого розповсюдження хвороби. Наш досвід співпраці доводить, що релігійні організації надають ключову допомогу у часи кризи і мають великий потенціал для зміни у ситуації”, – заявив керівник Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (UNAIDS) в Україні Яцек Тишко.
 
Ігор Лук’янов
 
Представник головуючого у ВРЦіРО, заступник старшого єпископа  Української Християнської Євангельської Церкви Ігор Лук’янов зазначив, що запобігти поширенню інфекції можна тільки шляхом якісної спільної роботи з боку держави, громадського сектору та релігійної спільноти.

Голова Громадської ради при МОЗ з питань співпраці з ВРЦіРО, священик УГКЦ Андрій Нагірняк підкреслив, що активна позиція для залучення до роботи має починатись від самої релігійної спільноти.

“Релігійні громади роблять чимало для запобігання епідемії. Але часто нам бракує власної активності для співпраці з представниками державних і громадських організацій. Ми також можемо мати вплив на формування соціальної політики держави, бо потенціал залучення Церков і релігійних організацій до протидії епідемії ВІЛ/СНІДу достатньо високий”, – зауважив священик.

Андрій Нагірняк

Нерідко представники держави згадують про потенціал релігійних спільнот тільки за часів гострої кризи, вважає виконавчий секретар Комісії з питань соціального служіння ВРЦіРО, священик УПЦ КП Сергій Дмитрієв. “Серед представників державних органів досі існує стигма стосовно релігійних організацій. До нас звертаються по допомогу, коли ситуація стає критичною. Проте ми простягаємо руку співпраці, бо віримо, що релігійні громади можуть стати сильним інструментом у протидії епідемії”, – підкреслив він.

Стратегія ВРЦіРО дасть змогу підготувати механізм залучення релігійних організацій до протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні. Особливий акцент робиться на моральне виховання суспільства, зокрема молоді, профілактику, інформування населення та зниження рівня дискримінації ВІЛ-позитивних осіб.
 
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

cлідкувати за новинами   приєднатися!

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Блог Максима Васіна

Реєстрація церков по-новому

Юридичні відповіді на запитання щодо прийнятого законопроекту № 4128-д та нової процедури реєстрації церков.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС