ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Київському патріархату в Криму загрожує ліквідація та знищення – архієпископ Климент PDF Друк E-mail
28.01.2016 13:57
 
Про це 28 січня 2016 року під час прес-конференції в Києві заявив Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ Київського Патріархату Климент, повідомляє Інститут релігійної свободи.

“Після початку анексії Криму з боку Росії, до літа 2014 року, було знищено церкву в селі Перевальному, було знищено церкву священномученика Климента в Севастополі, були закриті храми в Красноперекопську, Ленінському районі та Саках”, – заявив архієпископ УПЦ КП.

За словами архієрея, діяти залишилися лише ключові парафії в місті Сімферополі, Первомайському та Білогірському районі.

“На сьогодні ми маємо 9 повноцінних парафій, де відбуваються богослужіння. Маємо також 13 священиків, половина з яких служать “вахтовим методом”, оскільки вони були вимушені вивезти свої родини з півострова через реальну загрозу життю для їх дітей”, – зауважив архієпископ Климент.

Він додав, що в березні 2015 року постало питання про можливе вилучення приміщень Управління Кримської єпархії УПЦ КП та Кафедрального собору святих Володимира та Ольги за адресою: м. Сімферополь, вул. Севастопольська 17-А.

За його словами, 1 січня 2016 року завершився термін, відведений російською окупаційною владою для перереєстрації українських релігійних громад в Криму. “В мене немає впевненості, що буде після мого повернення до Криму”, – заявив архієпископ Київського Патріархату.
 
 
Як повідомляв ІРС, місія ОБСЄ зафіксувала суттєві утиски релігійної свободи в Криму, факти яких були викладені у звіті, оприлюдненому у вересні 2015 року.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

cлідкувати за новинами   приєднатися!

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Блог Максима Васіна

Реєстрація церков по-новому

Юридичні відповіді на запитання щодо прийнятого законопроекту № 4128-д та нової процедури реєстрації церков.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС