ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Мін'юст Росії пропонує законодавчо посилити державне регулювання у сфері місіонерства PDF Друк E-mail
13.03.2009 15:07
МОСКВА, Росія – У Міністерстві юстиції Російської Федерації збираються внести поправки до федерального законодавства у сфері регулювання місіонерської діяльності. За словами начальника департаменту у справах некомерційних організацій Міністерства юстиції РФ Сергія Мелушкіна, в законопроекті будуть прописані умови здійснення місіонерської діяльності, а також передбачені параметри адміністративної відповідальності за незаконне місіонерство.

Представник Мін'юсту Росії 12 березня на слуханнях в Держдумі заявив, що "Ми маємо намір внести доповнення у федеральний Закон про свободу совісті, в першу чергу дати визначення самого поняття місіонерської діяльності, так як дотепер в нашому законодавстві таке визначення було відсутнє". При цьому ним було зазначено, що законопроект буде поданий до Уряду не пізніше грудня 2009 року, а до цього буде представлений на громадське обговорення для внесення конструктивних зауважень.

Слід зазначити, що Мін'юст РФ віднедавна наділений новими повноваженнями – правом проводити державну релігієзнавчу експертизу. У цьому контексті Сергій Мелушкін заявив, що незабаром при Міністерстві буде створено відповідну експертну раду, і, на його думку, аналогічні експертні ради необхідні також у всіх регіонах Росії.

У свою чергу представник Генпрокуратури РФ Олексій Жафяров висловив думку, що дана рада могла би також займатися експертизою екстремістської літератури, яка останнім часом викликає багато критики і дискусій з боку деяких релігійних громад, в першу чергу мусульманських. На його думку, експертна рада стане органом, незалежним від органів прокуратури, а крім цього вона буде складатися з авторитетних вчених, що має сприяти забезпеченню високого рівня експертизи, яка необхідна для подачі судових позовів.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ

Джерело: Інтерфакс-Релігія

 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

cлідкувати за новинами   приєднатися!

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Блог Максима Васіна

Реєстрація церков по-новому

Юридичні відповіді на запитання щодо прийнятого законопроекту № 4128-д та нової процедури реєстрації церков.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС