ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Президент розповів главам Церков про своє ставлення до помилування Юлії Тимошенко (ФОТО) PDF Друк E-mail
11.04.2012 11:25

   Фото: president.gov.ua   
  
Віктор Янукович провів зустріч з ієрархами Церков

 
КИЇВ – Президент України Віктор Янукович вважає, що рішення про помилування Юлії Тимошенко можливе лише тоді, коли над нею закінчаться усі судові процеси.

Про це він повідомив 10 квітня під час зустрічі з главами українських Церков, які звернулись до Президента з проханням поліпшити процедуру помилування, повідомляє Інститут релігійної свободи.

У своєму Зверненні ієрархи Церков закликали розширити перелік осіб, які можуть звертатися до Президента України про помилування, шляхом внесення відповідних змін до Указу № 902/2010 від 19.09.2010 р.

Наразі таке право має тільки засуджена особа. Церкви пропонують, щоб це право було надано родичам засудженого або громадянам, які мають значний суспільний авторитет, що знаходиться у сфері повноважень Президента та відповідає практиці минулих років.

Глави Церков закликали Главу держави проявити милосердя та помилувати Юлію Тимошенко, з огляду на численні прохання такого роду з боку віруючих різних конфесій. Водночас вони підкреслили необхідність здійснення реформ в сфері державної політики щодо дотримання прав і свобод людини в Україні, зокрема в частині судочинства.

Під час зустрічі, яка тривала 2,5 години, Віктор Янукович подякував присутнім за їх активну громадянську позицію та увагу до цих питань. Він розповів про своє ставлення до судових процесів над колишніми урядовцями та торкнувся інших питань суспільно-політичного характеру. Глава держави висловив сподівання, що новий Кримінально-процесуальний кодекс України дозволить уникнути помилок правосуддя.


Глави Церков також передали Президентові України спільного листа про неприпустимість проведення у Києві публічних акцій, спрямованих на пропаганду гомосексуалізму.

У листі автори просять Віктора Януковича “доручити Київській міській державній адміністрації та Міністерству внутрішніх справ України оскаржити у судовому порядку заявки представників ЛГБТ-спільноти про проведення на вулицях міста Києва у травні 2012 року зібрань, походів, демонстрацій чи інших публічних мирних заходів, зокрема вуличної акції «КиївПрайд2012»”.

Участь у зустрічі взяли:
  • Патріарх Філарет, предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату;
  • Святослав, Верховний Архієпископ Києво-Галицький Української Греко-Католицької Церкви;
  • Митрополит Мефодій, предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви;
  • Єпископ Маркіян Трофим’як, керуючий справами Римсько-Католицької Церкви;
  • В'ячеслав Нестерук, президент Всеукраїнського союзу об'єднань євангельських християн-баптистів;
  • Михайло Паночко, голова Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської – п'ятидесятників;
  • Леонід Падун, старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви.
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС