ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

В Україні розпочато розробку концепції релігійної опіки ув’язнених (ФОТО) PDF Друк E-mail
30.05.2012 10:17

   Фото: прес-служба ВР; Максим Васін/ІРС   
  
У парламенті відбувся Круглий стіл щодо в'язничного служіння

 
КИЇВ – Необхідно розробити концепцію релігійної опіки для осіб, позбавлених волі, та долучити до цього процесу представників конфесій.

Про це зазначено у Резолюції Круглого столу на тему «Участь релігійних організацій у формуванні законодавчих ініціатив у сфері пенітенціарної політики», який відбувся 29 травня 2012 року у стінах Верховної Ради, повідомляє Інститут релігійної свободи.

В обговорені, організованому парламентським Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, взяли участь народні депутати, представники Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Державної пенітенціарної служби, Верховного суду, Асоціації українських правників, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, неурядових організацій, члени правління Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі» та інші священнослужителі, які несуть душпастирське служіння в тюрмах.

Відкриваючи засідання, Голова Комітету Віктор Швець зазначив, що мета церкви і держави у виправленні засуджених збігається. За його словами, головна мета тюремного ув’язнення – щоб людина перевиховувалась і більше ніколи не поверталась у місця позбавлення волі. “В цьому без Бога і церкви нам не обійтись”, – підсумував парламентар.

"Нам важливо знати як сьогодні вирішити питання реабілітації осіб, які порушили закон, їх ресоціалізації в громаду, повернення до активного громадського життя", – наголосив Віктор Швець.

Президент Асоціації українських правників Василь Костицький зазначив, що проведення такого Круглого столу є фактично демонстрацією політичної волі парламенту підтримати представників церкви у їх прагненні взяти активну участь у напрацюванні законодавчих ініціатив у сфері пенітенціарної політики.

Водночас він висловив занепокоєння з приводу того, що в останні роки спостерігається тенденція у бік збільшення кількості ув'язнених. За офіційними даними Україна займає 10-є місце в світі за кількістю ув'язнених: у 183 установах пенітенціарної системи утримується понад 153 тисячі осіб.

"Питання декриміналізації української правової системи залишається актуальним, рівним чином, як і підвищення ролі релігійної опіки та моральних цінностей у перевихованні ув’язнених", – зазначив Василь Костицький.

Цю думку підтримав професор Інституту держави і права Олександр Костенко. На його переконання, в українському суспільстві спостерігається феномен переоцінки ролі законодавства та недооцінки ролі моралі. “Законодавство не може працювати без моральної основи, інакше це призведе до зловживання навіть найдосконалішими законами”, – вважає науковець.

Свій погляд та практичні пропозиції щодо поліпшення пенітенціарної політики держави представили члени Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі». До учасників Круглого столу звернулись з промовами представники православних, греко-католицької та євангельських протестантських церков.

За результатами обговорення учасники Круглого столу виступили з ініціативою започаткувати процес громадського обговорення й формулювання основних напрямків нової пенітенціарної політики України, що стане основою формування відповідної законодавчої бази.
 
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС