ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Робоча група при Мінкультури заперечує проти змін до Закону про свободу совісті PDF Друк E-mail
14.06.2012 13:30

   Фото: прес-служба Мінкультури   
  
Відбулось засідання Робочої групи при Мінкультури України

 
КИЇВ – Робоча група з підготовки законопроектів у сфері свободи совісті при Мінкультури висловила консолідовану думку щодо недоцільності внесення будь-яких неузгоджених змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», повідомляє Інститут релігійної свободи.

Такого висновку Робоча група дійшла під час засідання, яке відбулось 12 червня 2012 року за участі представників конфесій – членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, фахівців Мінкультури, помічника Представника Президента України у Верховній Раді та експертів Інституту релігійно свободи.

Предметом обговорення став ухвалений у першому читанні законопроект № 10221, який передбачає зміну порядку набуття релігійними організаціями статусу юридичної особи та внесення інших суттєвих правок до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Напередодні Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій офіційно звернулась до голови Верховної Ради Володимира Литвина, народного депутата Юрія Мірошниченка та Міністра юстиції Олександра Лавріновича з проханням про вилучення із законопроекту № 10221 будь-яких положень, що передбачають внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

На думку представників конфесій, зміни до базового для релігійної спільноти Закону не повинні розглядатись так поспішно та у купі з правками до інших 35-ти законодавчих актів. Вони нагадали, що під час зустрічі з членами ВРЦіРО 21 квітня 2011 року Президент України В.Ф.Янукович особисто пообіцяв, що законодавчі ініціативи з питань свободи віросповідання та діяльності релігійних організацій будуть ухвалені лише за умови обов’язкового їх погодження з усіма конфесіями із загальним консенсусом.

Зі свого боку ВРЦіРО запропонувала Мін’юсту, Мінкультури та парламенту запровадити принцип “єдиного вікна” з метою поліпшення процедури державної реєстрації релігійних організації, для чого достатньо внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Суть пропозиції полягає в тому, що органи влади, уповноважені на сьогодні реєструвати статути (положення) релігійних організацій, самостійно надсилають відомості про них до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, що виключає потребу проходження “подвійної” реєстрації.

За словами Архієпископа УПЦ Київського Патріархату Євстратія, у разі ігнорування позиції ВРЦіРО під час розгляду законопроекту № 10221 глави Церков і релігійних організацій наполягатимуть на тому, щоб Президент України застосував право вето до прийнятого закону задля збереження чинної редакції Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua  
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС