ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Мін’юст погодився з пропозиціями Всеукраїнської Ради Церков щодо законодавчих змін PDF Друк E-mail
22.06.2012 12:23

   Фото: irs.in.ua   
  
На міжвідомчій нараді розглянуті правки до проекту № 10221

 
КИЇВ – Міністерство юстиції підтримало пропозицію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій про недоцільність внесення неузгоджених змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Такі домовленості були досягнуті під час другої наради за участі автора законопроекту № 10221 депутата Юрія Мірошниченка, посадових осіб Мін’юсту та Мінкультури, представників ВРЦіРО та ІРС, яка відбулась 19 червня 2012 року у приміщенні Верховної Ради, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Також Мін’юст підтримав пропозицію ВРЦіРО щодо запровадження принципу “єдиного вікна” при реєстрації релігійних організацій, що дозволяє вирішити проблему їх подвійної реєстрації. Запропоновані поправки до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» передбачають обмін даними між органами влади, які реєструють статути (положення) релігійних організацій, та державними реєстраторами, які вносять відомості про них до Єдиного державного реєстру.

Варто відзначити, що під час обговорення цих пропозицій представник Міністерства культури висловився проти них, посилаючись на неготовність Міністерства та обласних держадміністрацій до взаємодії з державними реєстраторами.

Зі свого боку автор законопроекту Юрій Мірошниченко зауважив, що запропонований ВРЦіРО та підтриманий Мін’юстом варіант поліпшення процедури державної реєстрації релігійних організацій потребує ухвалення. За його словами, держава не може залишити без змін існуючу колізію двох законів з огляду на зобов’язання України перед Радою Європи.

Нагадаємо, що законопроект № 10221 в редакції ухваленій у першому читанні передбачав суттєві зміни до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Після двох міжвідомчих нарад, проведених за ініціативи автора проекту, було досягнуто згоди про вилучення з його тексту будь-яких змін до згаданого Закону.

На даний момент законопроект готується до другого читання у парламентському Комітеті з питань культури і духовності, який визначений головним з його доопрацювання.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua  
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС