ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Всеукраїнська Рада Церков закликає президента та парламент зберегти Комісію з захисту суспільної моралі PDF Друк E-mail
02.07.2012 17:17

   
  
ВРЦіРО виступає проти законопроекту № 10447

 
КИЇВ – Глави конфесій знову наголошують на необхідності збереження та подальшого функціонування Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Вони закликають парламент та керівництво держави не допустити ухвалення урядового законопроекту № 10447, який передбачає ліквідацію цієї Комісії.

Про це йдеться у зверненнях Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, спрямованих до Президента України Віктора Януковича, голови Верховної Ради Володимира Литвина, лідера Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсенія Яценюка, представника Президента у парламенті Юрія Мірошниченка та керівників парламентських фракцій, повідомляє Інститут релігійної свободи.

У зверненнях, підписаних Головуючим у ВРЦіРО Святославом (Шевчуком), наголошується на  тому, що “НЕК з питань захисту суспільної моралі як орган громадсько-державного контролю виконує важливу роль у сфері захисту дітей та молоді від руйнівного впливу широкого інформаційного потоку, а також запобігає проявам ксенофобії, пропаганді насильства, розпалюванню національної ворожнечі та релігійної нетерпимості”.

На думку глав конфесій, ліквідація Комісії призведе до того, що Закон України «Про захист суспільної моралі» не зможе виконуватись, експертизи відповідних інформаційних матеріалів стануть платними.

“При цьому діяльність медіа-корпорацій буде позбавлена жодного громадського контролю, а відтак вийде далеко за межі пристойності та здорового глузду, маючи у фокусі лише жагу до швидкого збагачення будь-якою ціною”, – висловлює своє занепокоєння ВРЦіРО стосовно законопроекту № 10447.

На переконання Ради Церков, покладання обов’язків із проведення експертиз в сфері суспільної моралі на інші державні органи (зокрема, на МВС України) створить умови для цензури, корупції та утисків свободи слова в Україні.

“Відтак, ліквідації НЕК з питань захисту суспільної моралі як колегіального органу, який діє публічно та переважна більшість членів якого працюють на громадських засадах, може призвести не тільки до морального занепаду суспільства та інформаційного свавілля з боку медіа-бізнесу, але й до погіршення стану свободи слова та ЗМІ”, – наголошується у зверненнях ВРЦіРО.

Нагадаємо, що за підтримки парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації урядовий законопроект № 10447 про ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі планується до розгляду у першому читанні вже у вівторок, 3 липня 2012 року.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС