ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

ОБСЄ приділяє значну увагу стану релігійної свободи в Європі PDF Друк E-mail
11.10.2012 17:06

   Фото: osce.org   
  
Відбулась щорічна конференція ОБСЄ у Варшаві

 
ВАРШАВА – З 24 вересня по 5 жовтня 2012 року у Варшаві відбулась щорічна конференція з питань прав людини та демократії, організована Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини.

У рамках заходу була проведена Нарада по розгляду виконання зобов'язань в області людського виміру, робочі засідання під час якої були присвячені основним свободам, верховенству права, гуманітарним питанням, а також свободі віросповідання, повідомляє Інститут релігійної свободи.

1 жовтня учасники Наради розглянули тему «Свобода думки, переконань, релігії або віросповідання». Окремо було розглянуто питання про виконання зобов’язань, що стосуються свободи релігії чи переконань, взятих на себе державами-учасниками.

Інше робоче засідання в рамках конференції ОБСЄ стосувалось обов'язку держав забезпечити повагу до свободи релігії або переконань, зокрема шляхом розробки та впровадження відповідних законів, постанов, практики і політики. Особливо було наголошено на важливості проведення консультацій з громадянським суспільством, включаючи взаємодію з релігійними організаціями в процесі підготовки законопроектів і проведення заходів щодо ефективного здійснення права на свободу релігії або переконань.

Робоче засідання 3 жовтня під назвою «Терпимість та недискримінація» було присвячене огляду стану виконання членами ОБСЄ зобов'язань по вихованню в суспільстві взаємної поваги та розуміння, зокрема боротьбі з расизмом, ксенофобією та дискримінацією, включаючи нетерпимість та дискримінацію по відношенню до християн та осіб інших віросповідань.

Також в рамках Наради з розгляду виконання зобов'язань, присвячених людському виміру, пройшли додаткові заходи за ініціативи учасників Наради.

Серед них тематичні зустрічі на теми: «Основні свободи та християнство в Європі. Останні дані Обсерваторії по нетерпимості та дискримінації по відношенню до християн в країнах Європи», «Що ОБСЄ та держави-учасники можуть здійснити разом для зміцнення свободи релігії та переконань?», «Стан релігійних свобод в сучасній Європі: нові проблеми та їх вирішення», «Релігійна адаптація та плюралізм в Канаді: чому держави-учасники ОБСЄ можуть навчитися на прикладі мультикультурної моделі, що розвивається?»

Довідка ІРС. Нарада по розгляду виконання зобов'язань в області людського виміру – це найбільша щорічна конференція в Європі з питань прав людини та демократії, організована Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини. Нарада являє собою форум, де держави-​​учасники ОБСЄ разом з партнерами по співпраці, представниками громадянського суспільства, установ ОБСЄ і польових структур на місцях, а також інших міжнародних організацій обговорюють виконання зобов'язань у сфері людського виміру, які були прийняті на основі консенсусу в ході попередніх зустрічей ОБСЄ на вищому рівні або на зустрічах Ради міністрів.

 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua  

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС