Институт религиозной свободы, г.Киев

Декларація Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій «Знання минулого – шлях до майбутнього» PDF Печать E-mail
12.10.2012 19:19

ДЕКЛАРАЦІЯ

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

«Знання минулого – шлях до майбутнього»


Враховуючи зростаючу в умовах глобалізації потребу протистояти релігійним і міжнаціональним конфліктам шляхом як свідчення про добрі приклади співпраці, взаємної поваги, порозуміння та підтримки між представниками різних націй та релігій, так і вивчення, осмислення і поширення правди про минуле, в тому числі про злочини тоталітарних режимів ХХ століття проти людяності;

підсумовуючи досвід, набутий під час зустрічей, конференцій та інших подій візиту Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Канади і США у квітні 2012 року;

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій декларує наступне.

  1. Ми вітаємо та підтримуємо діяльність громадської ініціативи «Українсько-єврейська зустріч», висловлюємо задоволення з приводу проведеної спільної роботи та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.
  2. Ми підтримуємо подальше вивчення історії міжнаціональних та міжконфесійних відносин в Україні, в тому числі українсько-єврейських відносин, як на академічному рівні, так і через освітні програми. Ми закликаємо і державу, і меценатів підтримувати такі дослідження та програми, сприяти їх популяризації.
  3. Особливу увагу слід звернути на більш глибоке вивчення трагічних сторінок історії ХХ століття і розкриття правди про злочини тоталітарних режимів ХХ століття в Україні, в тому числі про Голодомор, сталінські політичні репресії, Голокост й інші злочини нацистського окупаційного режиму в Україні у 1941-44 роки, насильницькі депортації.
  4. Ми підтримуємо та заохочуємо різноманітні форми і заходи для вшанування пам’яті жертв тоталітарних режимів ХХ століття в Україні, в тому числі жертв Голодомору, сталінських політичних репресій, Голокосту та насильницьких депортацій. Особливою пошаною мають бути відзначені місця поховання таких жертв.
  5. Заслуговують на шану, повагу та належну пам’ять герої, які ризикуючи власним життям рятували інших від загибелі, чи в інший спосіб виступали на їх захист перед обличчям тоталітаризму. У цьому контексті ми вітаємо визнання Парламентом Канади заслуг митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького з урятування євреїв від знищення нацистами.
  6. Рівною мірою на осуд заслуговують ідеологи та виконавці злочинів нацизму і сталінізму. Ми переконані, що всі злочини нацизму і сталінізму проти людяності не мають права на виправдання, а будь-які спроби такого виправдання є наругою над пам’яттю мільйонів загиблих та постраждалих від злочинних дій цих тоталітарних режимів.

Краще знання і розуміння історії минулого – вірний шлях до побудови кращого майбутнього як для України, так і для всього людства.

          Схвалено на засіданні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій 3 жовтня 2012 року.

 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua   

 

Поддержите правозащитную деятельность Института религиозной свободы:

УкраїнськаРусский

Подпишитесь на рассылку самых важных новостей ИРС:

Контакты

Почтовый адрес:
Украина 01001, 
г. Киев-1, а/я 471–В
Институт религиозной свободы
Отправить письмо в ИРС