Институт религиозной свободы, г.Киев

Звернення Синоду УПЦ КП до Президента, Уряду та Парламенту щодо останніх законодавчих ініціатив PDF Печать E-mail
23.10.2012 19:43
Президенту України
ЯНУКОВИЧУ В. Ф.

Верховній Раді України

Кабінету Міністрів України


Вельмишановний Вікторе Федоровичу!
Шановні народні депутати!
Шановні члени Кабінету Міністрів України!

Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату звертається до вас з приводу кількох законопроектів, які були проголосовані у Верховній Раді України або знаходяться на розгляді в ній. Ці законопроекти безпосередньо стосуються реалізації права на свободу совісті та світогляду, а також суспільної моралі.

Йдеться про прийнятий Верховною Радою законопроект №10492  «Про Єдиний державний демографічний реєстр», прийнятий Верховною Радою законопроект №10221 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо діяльності Міністерства юстиції, Міністерства культури, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів, а також Державного космічного агентства)», прийнятий у першому читанні проект Закону України №8711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)» та про внесений Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України законопроект №10447 «Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду)».

За всіма цими законопроектами УПЦ Київського Патріархату висловлювала свої думки як самостійно, так і спільно з іншими конфесіями через Всеукраїнську Раду Церков і релігійних організацій.

Зокрема, законопроект № 10492 є неприйнятним через те, що ним запроваджується єдина база даних про особу, яка може стати зручним механізмом впливу на особу, в тому числі зі злочинною метою.

Законопроект № 10221 є неприйнятним у частині внесення змін до базового Закону «Про свободу совісті і релігійні організації». Неприйнятність цих змін була засвідчення й обґрунтована у документах ВРЦіРО, розробники та автори проекту обіцяли зняти цю частину з розгляду в процесі підготовки до другого читання, але не додержали своїх обіцянок.

Законопроект №8711 потребує детального доопрацювання, проте в цілому ідея захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір, вільний від пропаганди гомосексуальних стосунків, заслуговує на підтримку.

ВРЦіРО неодноразово висловлювала свою позицію щодо необхідності збереження Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі та неприйнятності законопроекту №10447, спрямованого на її ліквідацію.

У зв’язку з цим Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату просить Президента України В. Ф. Януковича накласти вето на Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (№ 10492) як такий, що порушує фундаментальні права людини (в тому числі право на приватне життя та захист від незаконного втручання в нього) та несе потенційну загрозу злочинного впливу на людину (в тому числі у сфері віросповідання) через незаконне використання даних реєстру.

Відзначаємо, що аналогічне прохання вже направлене на адресу Глави держави митрополитом Володимиром (Сабоданом), главою УПЦ МП, та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини В. Лутковською.

Ми повінстю підтримуємо позицію глав та представників Церков і релігійних організацій України – членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, які 17 жовтня 2012 р. звернулися з проханням до Президента України В. Януковича накласти вето на Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо діяльності Міністерства юстиції, Міністерства культури, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів, а також Державного космічного агентства)» (№10221) у частині, яка стосується внесення змін до Закону України «Про свободу совісті і релігійні організації».

Відзначаємо, що поспішне прийняття вказаного законопроекту всупереч досягнутим раніше домовленостям серйозно підриває довіру до державно-церковного діалогу, а його реалізація може мати непередбачувані наслідки для державно-церковних та міжконфесійних відносин.

Священний Синод повністю поділяє позицію Глави держави, висловлену ним під час зустрічі з ВРЦіРО 21 березня 2012 р., що будь-які зміни до законодавства про свободу совісті мають вноситися лише після погодження з Церквами і релігійними організаціями.
 
Ми підтримуємо ініціативу щодо законодавчого захисту дітей від пропаганди гомосексуалізму. Одночасно ми висловлюємо сподівання, що відповідний законопроект (№8711) у процесі підготовки до другого читання буде ретельно доопрацьований.

Також ми ще раз засвідчуємо неприйнятність законопроекту №10447, яким передбачено ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. В умовах моральної кризи та комерціалізації аморальності діяльність комісії потребує всебічної державної та суспільної підтримки, бо від належного рівня суспільної моралі залежить майбутнє держави та суспільства.

Сподіваємося, що позиція УПЦ Київського Патріархату буде врахована вами під час прийняття належних рішень.

Закликаємо на вас Боже благословення!

Від імені Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату,
з повагою –


Філарет,
Патріарх Київський і всієї Руси-України
 
Схвалено на засіданні Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату, що відбувся у Києві 20 жовтня 2012 р.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
 
Джерело: cerkva.info 
 

Поддержите правозащитную деятельность Института религиозной свободы:

УкраїнськаРусский

Подпишитесь на рассылку самых важных новостей ИРС:

Контакты

Почтовый адрес:
Украина 01001, 
г. Киев-1, а/я 471–В
Институт религиозной свободы
Отправить письмо в ИРС