ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Звернення Наради Церков до Президента В.Януковича щодо ветування змін до Закону про свободу совісті PDF Друк E-mail
26.10.2012 15:39

НАРАДА  ПРЕДСТАВНИКІВ

ХРИСТИЯНСЬКИХ  ЦЕРКОВ  УКРАЇНИ


26.10.2012 р. № 01/12
Президенту України
ЯНУКОВИЧУ  В. Ф.


Про ветування законопроекту № 10221 задля
недопущення обмежень свободи віросповідання


Вельмишановний Вікторе Федоровичу!

Від імені наших Церков, що об’єднують десятки мільйонів віруючих громадян України, рішуче закликаємо Вас як гаранта конституційних прав і свобод громадян застосувати право вето до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (реєстр. № 10221 від 16.03.2012 р.), прийнятого парламентом 16 жовтня 2012 року, в частині недопущення внесення жодних змін до чинного Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Після Вашої зустрічі з главами церков і релігійних організацій 17 жовтня 2012 року, нам стало відомо, що окремі міністерства та відомства намагаються запропонувати Вашій Адміністрації альтернативний шлях вирішення даного питання, який полягає у опрацюванні та внесенні змін до згаданого Закону після його підписання та набуття чинності.

Звертаємо Вашу увагу, що варіант зміни закону після набуття ним чинності є неприйнятним за будь-яких умов! Оскільки це призведе до значного погіршення законодавства у сфері реєстрації релігійних організацій та практики його застосування, а найголовніше – до збурення релігійного середовища у зв’язку з зловживанням довірою Церков, які сподівались на дотримання наших домовленостей, Ваших обіцянок, а також обіцянок усіх дотичних різнорівневих  посадових осіб про недопущення внесення жодних змін до законодавства про свободу совісті за відсутності їх консенсусної підтримки з боку конфесій.

Тим більше нерозуміння та обурення викликає той факт, що окремі міністерства та відомства намагаються “протягнути” без жодного обговорення у парламенті та в умовах одностайного заперечення з боку релігійної спільноти такі суттєві зміни, що стосуються порядку реєстрації релігійних організацій, контролю за їх діяльністю та конституційного права на мирні зібрання.

З огляду на означене, вважаємо розробку Міністерством юстиції та ухвалення Верховною Радою законопроекту № 10221 кроками до дестабілізації релігійної ситуації у суспільстві, створення суттєвих перешкод для духовного та соціального служіння церков і релігійних організацій.

Таким чином, ветування законопроекту № 10221 є єдиним можливим рішенням, здатним не допустити загострення міжцерковних конфліктів та збурення релігійної спільноти, зберегти в Україні міжконфесійний мир та високий рівень свободи віросповідання.

Враховуючи зазначене, рішуче закликаємо Вас, пане Президенте, застосувати право вето до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (реєстр. № 10221 від 16.03.2012 р.), ухваленого парламентом у другому читанні 16 жовтня 2012 року, в частині недопущення внесення жодних змін до чинного Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

З повагою,

за дорученням керівників церков – членів Наради представників християнських Церков України


Михайло ПАНОЧКО
Головуючий у Нараді представників християнських Церков України,
Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України

 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua  
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС