ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Папа Бенедикт XVI залишає пост глави Римсько-Католицької Церкви PDF Друк E-mail
11.02.2013 16:29

 
  
Бенедикт XVI вирішив залишити Престол Римського Папи

 
ВАТИКАН – Глава Римсько-Католицької Церкви держави Ватикан Бенедикт XVI відмовився від свого Престолу за власним бажанням з огляду на похилий вік.

Про своє рішення він повідомив сам на консисторії колегії кардиналів латинською мовою, про що повідомляє Інститут релігійної свободи.

“Добре розуміючи серйозність свого вчинку, при повній свободі, заявляю про зречення з посту голови Ватикану, наступника святого Петра, переданого мені кардиналами 10-го квітня 2005-го року”, – сказав Бенедикт XVI, оголошуючи про свою відставку.   

За його словами, йому "бракує сили". Папа Римський прояснив, що йому важко носити статус глави Церкви та приймати рішення з огляду на похилий вік. Він сказав, що вже давно обдумував це рішення та вважає, що воно буде "корисним для Церкви".

“З 28 лютого 2013 року о 20:00 годині (за Римським часом) престол святого Петра буде пустувати, і повинен бути скликаний конклав, щоб обрати нового Верховного Понтифіка”, – цитує слова Бенедикта XVI Радіо Ватикану.

Папа Римський покине престол за два місяці до свого 86-річчя. На посаді глави Римсько-Католицької Церкви він був майже 8 років, нагадує Bloomderg. Бенедикт XVI, який народився як Йозеф Алоїс Ратцінгер 16 квітня 1927 року в місті Марктль у Баварії (Німеччина), був 265-тим Папою.
 
 
Кодекс канонічного права передбачає право папи зректися Престолу, причому для цього не вимагається затвердження процедури зречення будь-ким: єдиною умовою дійсності зречення є вільна воля Папи при зреченні.

Голова італійського уряду Маріо Монті повідомив про те, що дуже вражений цією новиною. На запитання журналістів, чи були якісь "сигнали" того, що папа збирається залишити свій пост, прем'єр відповів, що жодних сигналів не було.   

Декан Колегії кардиналів Анджело Содано назвав рішення Бенедикта XVI "громом серед ясного неба".

Наразі буде скликано конклав для обрання нового Понтифіка. Ватикан офіційно заявив, що нового главу Церкви оберуть якомога швидше.

Папа римський обирається довічно на зборах кардиналів (конклаві) після смерті або зречення свого попередника. Як тільки новообраний заявляє про прийняття Престолу, що відбувається відразу після обрання, понтифікат вважається таким, що почався.

Теоретично, Папою може бути обраний будь-який неодружений чоловік-католик. При необхідності, відразу після прийняття престолу його мають посвятити в священики і єпископи. На практиці останні кілька століть Папами ставали виключно кардинали-священики.

Останній випадок зречення Понтифіка від престолу (не рахуючи антипап) стався в 1415 році – майже 600 років тому. Тоді свій пост покинув папа Григорій XII.

Очікувалось, що Папа Римський відвідає Україну для участі у святкуванні 1025-річчя Хрещення Русі 28 липня 2013 року. Проте офіційного запрошення Понтифік не отримував.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 
За матеріалами: Українська Правда, Tgcom24.mediaset.it, Corriere della Sera, La Repubblica
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС