ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Парламент Угорщини змінив конституцію у частині релігійної свободи та сімейних цінностей PDF Друк E-mail
18.03.2013 13:26

  
  
Угорці вийшли на захист громадянських свобод 

 
БУДАПЕШТ – Парламент Угорщини 11 березня 2013 року проголосував за поправки до Конституції країни, частина з яких викликала внутрішні протести та протидію з боку Європейського Союзу та США, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Нові положення Конституції Угорщини закріпляють за парламентом право надавати тій чи іншій релігійній групі статусу церкви. Відсутність такого офіційного визнання унеможливлює повноцінну релігійну діяльність, користування податковими пільгами та іншими преференціями з боку держави.

Як повідомило Радіо Ватикану, серед вимог до визнання релігійної організації є її співпраця з державою. Відтак правозахисники побоюються, що прийняті зміни обумовлять кінець релігійної свободи.

Водночас іншою поправкою, згідно повідомлення BBC, у Конституції Угорщини закріплюється положення про те, що перевага повинна бути віддана традиційним (тобто гетеросексуальним) сімейним відносинам, і встановлюється, що “шлюб та відносини батьків і дітей є основою традиційної сім'ї”.

Нагадаємо, що у травні 2012 року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловила схвалення ініціативи керівництва Угорщини щодо захисту сімейних цінностей на конституційному рівні. “Ми повністю солідаризуємось з Вами у визнанні того, що Конституція повинна захищати життя людини від її зачаття і до часу природньої смерті, а сім’я – це є союз між чоловіком та жінкою”, – йшлося у листі ВРЦіРО до Президента Угорщини.

Крім цього, згідно конституційних змін, реклама під час виборчої кампанії можлива виключно в державних ЗМІ, що викликало стурбованість громадськості з приводу повернення до тоталітаризму.

Тим не менш, лідер фракції правлячої партії «Фідес» Антал Роган відкинув міжнародну критику.

"Ми не можемо прийняти політичний тиск. Неможливо собі уявити, що іноземці з-за кордону диктують, що повинен зробити парламент", – зауважив депутат. За його словами, "парламент є суверенною установою і відповідає лише перед виборцями".

Нагадаємо, наприкінці лютого 2013 року Конституційний суд Угорщини скасував окремі положення закону щодо суттєвих обмежень для церков у отриманні офіційного статусу.

При цьому оглядачі назвали це рішення суду скоріш моральною перемогою для сотень церков, які втратили свій офіційний статус у 2012 році. Вони пояснювали це згаданими вище конституційними змінами, ініційованими урядом.

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua 

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС