Институт религиозной свободы, г.Киев

Парламент Вірменії обговорює зміни до Закону про свободу совісті та релігійні організації PDF Печать E-mail
20.02.2009 10:59

ЄРЄВАН, Вірменія – Проект змін та поправок до закону „Про свободу совісті та релігійні організації” було обговорено у Парламенті Вірменії, проте ще не прийнято. Про це на прес-конференції, що відбулася напередодні,  заявив ініціатор законопроекту – депутат від правлячої Республіканської партії Армен Ашотян, підкресливши, що до законопроекту приєднаний проект про внесення відповідних змін до Кримінального кодексу Вірменії.

Законопроект пропонує визначення поняття прозелітизм, яке тлумачиться як місіонерська стратегія чи-то політика, яка полягає в наполегливих спробах звернути до своєї віри людей іншого віровчення. Поправками передбачається зміна порядку надання організації релігійного статусу – для отримання відповідного юридичного статусу передбачається наявність не 200, а 500 послідовників.  При цьому ця частина Закону не розповсюджується на нацменшини Вірменії.

Під законопроектом підписалися депутати усіх чотирьох коаліційних сил. За словами автора законопроекту після обговорення цих поправок у Парламенті їх співавтори зустрілися з представниками низки релігійних організацій та отримали письмові пропозиції від Руської православної церкви і Вірменської апостольської церкви. Проект змін викликав до себе високу увагу, але реакція суспільства на нього не є однозначною, оскільки своє критичне ставлення висловили священнослужителі низки християнських церков протестантського спрямування.

Закон "Про свободу совісті та релігійні організації” був прийнятий у Вірменії у 1991 році та у останній раз переглядався у 2001 році.

 

Інститут релігійної свободи
www.irs.in.ua 

Джерело: Regnum

 

Поддержите правозащитную деятельность Института религиозной свободы:

УкраїнськаРусский

Подпишитесь на рассылку самых важных новостей ИРС:

Контакты

Почтовый адрес:
Украина 01001, 
г. Киев-1, а/я 471–В
Институт религиозной свободы
Отправить письмо в ИРС