ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

У Росії внесено зміни до Закону про свободу совісті та релігійні об'єднання PDF Друк E-mail
12.06.2013 12:25

    Держдума РФ прийняла зміни до Закону про свободу совісті

 
МОСКВА – Набули чинності зміни щодо трудових взаємовідносин у релігійних об'єднаннях, внесені до статей 4 і 24 Федерального закону «Про свободу совісті та релігійні об'єднання».

Федеральний закон N 119-ФЗ прийнятий Державною Думою 24 травня, схвалений Радою Федерації 29 травня та підписаний Президентом Російської Федерації 7 червня 2013 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Федеральним законом до пункту 5 статті 4 Федерального закону «Про свободу совісті та релігійні об'єднання» внесено зміну, якою визначено, що релігійне об'єднання вибирає, призначає та замінює свій персонал згідно з відповідними умовам і вимогам і в порядку, передбаченому своїми внутрішніми законами.

Варто відзначити, що закон не деталізує нове положення – "відповідні умови і вимоги". Тому релігійним об'єднанням, вочевидь, необхідно буде керуватися як законодавчими актами у сфері трудових правовідносин, так і прийнятими Урядом РФ актами.

Пункт 1 статті 24 зазначеного Закону викладається в новій редакції, відповідно до якої релігійні організації у випадках, передбачених їх статутами, укладають трудові договори з працівниками. Крім того, статтю 24 доповнено пунктом 5, згідно з яким релігійні організації мають право встановлювати відповідно зі своїми внутрішніми настановами умови діяльності священнослужителів і релігійного персоналу, а також вимоги до них, у тому числі в частині релігійної освіти.

З метою приведення використовуваної у Федеральному законі «Про свободу совісті та релігійні об'єднання» термінології у відповідність до статті 56 Трудового кодексу РФ з тексту статті 24 виключається слово “контракти”.

Прикметно, що спочатку законопроект № 195229-6, поданий групою з 9 депутатів провладної фракції, мав зовсім іншу мету. Автори його первісної редакції, більшість з яких представляють Республіку Татарстан, запропонували Державній Думі дозволити суб’єктам РФ обмежувати свободу віросповідання та діяльність релігійних об'єднань за мотивами боротьби з екстремізмом.

Так, в редакції законопроекту, прийнятій у першому читанні, містилася така поправка: "З метою протидії екстремістської діяльності законами суб'єктів Російської Федерації з урахуванням історичних, релігійних та інших традицій можуть встановлюватися: вимоги до релігійної освіти служителів і релігійного персоналу; вимоги до укладання релігійними організаціями трудових договорів зі своїми працівниками".

Така поправка не знайшла підтримки депутатів, оскільки Комітет Державної Думи РФ у справах громадських об'єднань і релігійних організацій угледів у цих нормах законопроекту утиск прав і свобод віруючих.

Зокрема, Комітет підкреслив неприпустимість встановлення державних вимог до релігійної освіти, яка здійснюється релігійними об'єднаннями на свій розсуд. Також профільний Комітет наголосив на праві релігійних організацій використовувати безоплатну працю добровольців (волонтерів), що виключає обов'язок укладання з ними трудових договорів.
 
 
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua      
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС