ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Янукович хоче захистити Церкву від використання політиками та від закордонного впливу PDF Друк E-mail
29.07.2013 15:20

  
   Фото: president.gov.ua  
  
В.Янукович заявив про рівність усіх Церков і релігій

 
КИЇВ – “Ми не допустимо використання церков і релігійних організацій деякими політичними силами у своїх вузьких інтересах. Це стосується також і закордонних центрів, які через релігійні організації інколи прагнуть впливати на внутрішньополітичну ситуацію в Україні”.

Про це Віктор Янукович заявив під Урочистій академії з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі, яка відбулась 26 липня 2013 року у Палаці «Україна», повідомляє Інститут релігійної свободи.

Глава держави вважає, що державно-церковні відносини є важливим чинником розвитку громадянського суспільства.

“Приємно відзначити високий рівень співпраці між різними релігійними спільнотами. Передусім це стосується діяльності Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Її досвід діалогу, здатність знаходження спільних позицій зі складних питань заслуговують на найвищу повагу. З вдячністю ми сприймаємо її міжнародну активність”, – заявив Президент України.

На його думку, релігійне різнобарв'я в Україні “обумовлює проведення виваженої державної політики в духовній сфері з метою консолідації всіх релігійних груп, утвердження суспільно-політичної стабільності, забезпечення конституційних прав”.

Віктор Янукович запевнив, що “і надалі усю проблематику державно-церковних відносин ми будемо розглядати на постійній основі у форматі всебічної взаємодії органів влади з релігійними організаціями”.

За його словами, органи влади сприяли і будуть підтримувати розвиток міжцерковних зв’язків, місіонерську діяльність релігійних організацій. Президент вважає, що “сьогодні церква і держава в Україні мають більш активно виступати партнерами у справі соціального служіння”.

Глава держави закликав усі органи влади, представників бізнесу разом з духовенством активніше допомагати обездоленим і нужденним. “Слід посилити увагу до підтримки інституту сім’ї, виховання молоді, опікою охопити сиріт, людей у місцях позбавлення волі”, – відзначив він.

Віктор Янукович знов підкреслив: “Для держави всі церкви і релігійні організації є рівні. Ми поважаємо вибір наших громадян і гарантуємо кожному конституційне право на свободу віросповідань”.

Він доручив органам влади посилити співпрацю з релігійними організаціями щодо впровадження ефективної політики охорони культурної спадщини, дбаючи про кожну культову споруду. За словами Президента, слід разом формувати в українських громадян, представників бізнесу високу відповідальність за вагому тисячолітню спадщину, яку нам залишили попередні покоління.

“Ми повинні бути свідомі того, що є спадкоємцями видатної традиції, яку започаткував один із європейських цивілізаційних форпостів – Київська Русь. Вона продемонструвала усьому тогочасному світові високі зразки духовності, правового мислення, самоорганізації громад і державної політики. Спільні риси в культурах багатьох європейських народів дають право говорити про європейську ідентичність, яка за своєю суттю є християнською, та стверджувати, що українці – її носії”, – наголосив Президент Янукович.

Глава держави зауважив, що попереду “в нас усіх тяжка праця задля відновлення єдності православ'я”. Він висловив впевненість, що “майбутнє України, її народу в єдності, а не в розділеннях”.

Президент закликав усіх “разом дбати про розквіт суспільства, соціальної справедливості і милосердя” та попросив у Господа благословення “на величні і добрі справи в ім'я України та її народу”.

Як повідомлялось, цього року 1025-річчя хрещення Київської Русі святкується в Україні на найвищому держаному рівні за участі глав помісних Церков та президентів іноземних держав.

З нагоди цієї річниці вийшов фільм «Послідовники вчення, що змінило їх світ», який розповідає про історичні наслідки прийняття Християнства на теренах Русі-України.
 
 
Інститут релігійної свободи, Київ
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС