ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Звернення Церков і релігійних організацій щодо дискусії про європейські цінності в Україні PDF Друк E-mail
30.09.2013 11:05

Звернення

Церков і релігійних організацій до українського народу


Шановні співгромадяни!

Будучи невід’ємною частиною українського суспільства та відчуваючи духовний обов’язок і громадянську відповідальність, вважаємо за необхідне звернутися до вас з приводу європейської інтеграції України та поділитися деякими своїми міркуваннями.

Історично так склалося, що від давніх часів український народ був частиною європейського цивілізаційного простору. У зв’язку з Європою, її духовною, культурною, освітньою, правовою традицією будувалося наше суспільне і державне життя.

Зараз Україна стоїть перед вибором шляху свого подальшого розвитку. На нашу думку, майбутнє України природно обумовлене нашим історичним корінням – бути незалежною державою в колі вільних європейських народів.

Переконані, що цей вибір не є і не може вважатися протиставленням України нашому історичному сусіду – Росії. Адже її державність, історія та культура теж тісно пов’язані з Європою. Сподіваємося, що російський народ і держава визнаватимуть і поважатимуть право України, як незалежної держави, обирати власний шлях у майбутнє – так само, як Україна визнає і поважає незалежність і суверенітет Російської Федерації.

Цілком зрозуміло, що сучасна об’єднана Європа має не лише здобутки. Чимало в ній того, що потребує змін чи виправлення – так само, як і наш власний український дім. Традиційні релігійні, культурні, сімейні та моральні цінності, на яких століттями ґрунтувалося життя народів Європи, – дорогоцінний скарб, який ми повинні цінувати, спільно берегти, захищати і примножувати. Знаємо, що у цій справі в Європі у нас є багато однодумців, з якими ми готові об’єднати зусилля.

Сподіваємося, що через суспільну дискусію Україна обере для себе найкращий шлях розвитку. Ми ж будемо молитися, щоби Всевишній дав мудрість і правителям, і всьому народу, та допоміг зробити вірний вибір. До такої молитви закликаємо і всіх наших вірних.

З повагою –
 
Митрополит Володимир (Сабодан), Предстоятель Української Православної Церкви;   
  Патріарх Філарет (Денисенко), Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату;
    
Верховний архієпископ Святослав (Шевчук), Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви;  В’ячеслав Нестерук, Голова Всеукраїнського Союзу об'єднань євангельських християн-баптистів;
    
Михайло Паночко, Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України;  Архієпископ Петро Мальчук, глава Комісії з питань відносин між державою і церквою Римо-Католицької Церкви в Україні;
    
В'ячеслав Горпинчук, Єпископ Української Лютеранської Церкви;  Уланд Шпалінгер, Єпископ Німецької євангелічно-лютеранської Церкви України;
    
Яків Дов Блайх, Головний рабин м. Києва та України Об'єднання іудейських релігійних організацій України;  Муфтій Ахмед Тамім, Голова Духовного управління мусульман України.
_________________________
   
 
Київ, 30.09.2013 р.

 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС