ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Резолюція II Всеукраїнського конгресу вчителів предметів духовно-морального спрямування PDF Друк E-mail
11.11.2013 18:30
 
18-19 жовтня 2013 року у Києві в рамках VІ Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбувся ІІ Всеукраїнський конгрес вчителів предметів морально-духовного спрямування, в якому взяли участь науковці, педагоги, представники різних конфесій. Вашій увазі пропонуємо текст його підсумкового документу.
 

РЕЗОЛЮЦІЯ

II Всеукраїнського конгресу вчителів предметів

духовно-морального спрямування

 
Ми, учасники ІІ Всеукраїнського конгресу вчителів предметів духовно-морального спрямування, обговоривши, зокрема в контексті євроінтеграційних процесів, практичні здобутки в методиці впровадження предметів духовно-морального спрямування; європейський та український досвід взаємодії громадських і релігійних організацій та держави у сфері викладання вказаних предметів; інноваційні методи роботи з дітьми; перспективи інституалізації підготовки вчителів таких предметів, за результатами обговорення вважаємо за необхідне:

1. Звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України з наступними пропозиціями:
  • відновити у Типових навчальних планах загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня навчальний предмет «Етика»;
  • передбачити у Типових навчальних планах загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня викладання навчального предмету «Етика» у 5-9 класах, зокрема у 7-9 класах за рахунок годин, нині передбачених для навчальних предметів освітньої галузі «Мистецтво»;
  • сприяти продовженню роботи з підготовки вчителів предметів духовно-морального спрямування та підвищення їхньої кваліфікації;
  • сприяти ухваленню Верховною Радою України проектів Законів України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо права релігійних організацій засновувати навчальні заклади)» (реєстр. № 2051); «Про внесення змін до деяких законів України (щодо визнання документів про освіту та наукові ступені, що видаються духовними навчальними закладами)» (реєстр. № 2380а); «Про внесення змін до деяких законів України (щодо партнерських взаємовідносин держави, школи і церкви)» (реєстр. № 2340а) та «Про внесення змін до деяких законів України (щодо впровадження духовно-моральних цінностей у навчально-виховний процес)» (реєстр № 3026).
2. Рекомендувати головам обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністрацій сприяти збереженню годин викладання предметів духовно-морального спрямування та забезпеченню їх подальшого викладання.

3. Рекомендувати ректорам провідних педагогічних вищих навчальних закладів України підготувати програми підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр», «спеціаліст» і «магістр», які б дозволили присвоювати додаткову кваліфікацію вчителя предметів духовно-морального спрямування.

4. Створити програмний та організаційний комітет з підготовки та проведення ІІІ Всеукраїнського конгресу вчителів предметів духовно-морального спрямування, запросивши до участі у його складі представників Міністерства освіти і науки України, провідних педагогічних вищих навчальних закладів України та інститутів післядипломної педагогічної освіти, Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, громадських об’єднань вчителів духовно-морального спрямування та інших зацікавлених осіб.

5. Звернутися до Міністерства освіти і науки України з пропозицією включити проведення ІІІ Всеукраїнського конгресу вчителів предметів духовно-морального спрямування до плану роботи Міністерства на 2014 рік та сприяти його проведенню.

6. Провести ІІІ Всеукраїнський конгрес вчителів предметів духовно-морального спрямування у жовтні 2014 року, передбачивши під час його роботи проведення майстер-класів та тематичних секцій / робочих груп з методики та інших питань викладання предметів духовно-морального спрямування.

7. Продовжити роботу по створенню Конфедерації педагогів предметів духовно-морального спрямування, яка передбачатиме як особисте, так і колективне членство, з метою координації дій та зусиль, спрямованих на сприяння викладанню вказаних предметів, а також поширення відповідної інформації; провести під час ІІІ Всеукраїнського конгресу вчителів предметів духовно-морального спрямування установчі збори уповноважених осіб для створення Конфедерації.

Глибоко переконані, що реалізація зазначених пропозицій сприятиме моральному вихованню дітей, підлітків та молоді, а відтак забезпеченню сталого і гідного розвитку і майбутнього України.

Учасники ІІ Всеукраїнського конгресу вчителів
предметів духовно-морального спрямування
 
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua    
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС