Институт религиозной свободы, г.Киев

Заява УПЦ КП з приводу листа Міністерства культури до Глави УГКЦ PDF Печать E-mail
14.01.2014 12:09


Заява Прес-центру Київської Патріархії
з приводу листа Міністерства культури до Глави УГКЦ

 

У зв’язку з численними запитами представників ЗМІ щодо ставлення УПЦ Київського Патріархату до листа Міністерства культури, оприлюдненого Главою УГКЦ Верховним Архієпископом Святославом Шевчуком 13 січня 2014 р. на прес-конференції, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Прес-центр Київської Патріархії повідомляє наступне.

Ніяким державним законом не повинно обмежуватися право людини звершувати молитву до Бога. Така молитва може звершуватися як одноосібно, так і спільнотою віруючих, як мирянами, так і священнослужителями, приватно чи публічно. Обмеження цього права можливе лише в разі провокування насильства, розпалювання релігійної ворожнечі до представників інших конфесій, заподіяння, під виглядом релігійної діяльності, шкоди душевному чи фізичному здоров’ю людей або інших подібних суспільно небезпечних дій. Таке обмеження повинно застосовуватися дуже зважено і бути співмірним з наявною суспільною небезпекою.

Очевидно, що на Майдані Незалежності в Києві, про який йдеться у листі, ані священнослужителі УГКЦ, ані священнослужителі інших законно діючих Церков і релігійних організацій, своєю молитвою та пастирським служінням не вчиняють злочину самі та не закликають до злочинної діяльності інших. Навпаки, Церкви і релігійні організації як окремо, так і спільно в рамках своєї Всеукраїнської Ради, протягом останніх майже двох місяців неодноразово закликали до мирного проведення громадських акцій, до ненасильства, до діалогу, просять у молитвах миру і блага Україні.

Тому повідомлення листом з боку держави про можливість застосування до УГКЦ у зв’язку з подіями на Майдані Незалежності судових санкцій аж до проведення ліквідаційної процедури, Київський Патріархат вважає невиправданим і помилковим тлумаченням Закону «Про свободу совісті». Окрім порушення основоположного права людини і громадянина на свободу совісті та віросповідання, такі санкції приведуть до ще більшого загострення громадського протистояння та завдадуть Україні, як державі, значної шкоди і в суспільних відносинах, і на міжнародній арені.

Київський Патріархат вкотре підкреслює, що Церква не може і не повинна брати участь у політичній боротьбі, агітувати «за» чи «проти» певних політиків. Разом з тим Церква послідовно підтримує українській народ в прагненні бути невід’ємною частиною Європи.

Тому Київський Патріархат знову закликає представників держави, політиків та громадських діячів до діалогу та спільного знаходження мирного виходу з нинішнього кризового стану країни, а також до утримання від кроків, які би поглиблювали недовіру та непорозуміння, розпалювали ворожнечу в суспільстві.

Прес-центр Київської Патріархії

 13.01.2014 р.
 
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua        
 

Поддержите правозащитную деятельность Института религиозной свободы:

УкраїнськаРусский

Подпишитесь на рассылку самых важных новостей ИРС:

Контакты

Почтовый адрес:
Украина 01001, 
г. Киев-1, а/я 471–В
Институт религиозной свободы
Отправить письмо в ИРС