ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Керуючий справами УПЦ: Треба зупинити насильство та йти на поступки заради збереження України PDF Друк E-mail
28.01.2014 10:17

     Митрополит Антоній засудив кровопролиття в Києві
 
КИЇВ – Митрополит Антоній (Паканич), керуючий справами УПЦ та представник Головуючого у ВРЦіРО, засудив кровопролиття, яке сталося в Києві, та попросив главу держави забезпечити ретельне та неупереджене розслідування всіх випадків смерті людей під час зіткнень.

Про це він заявив 24 січня 2014 року під час зустрічі Президента Україні Віктора Януковича з главами церков і релігійних організацій України, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Керуючий справами УПЦ наголосив на необхідності продовжити переговори між владою і опозицією: “Треба шукати шляхи до примирення заради збереження миру в країні, заради збереження цілісності країни. Країні загрожує стихія натовпу. Ми стоїмо на краю безодні”.

Митрополит Антоній також звернув увагу на неприпустимість маніпуляцій суспільною свідомістю.

“Особлива відповідальність, – зазначив він, – лежить сьогодні на журналістах. Репортажі з місця подій в жодному разі не мають підштовхувати людей до агресії. Українське суспільство дійшло до точки кипіння, і одне необережне слово може спричинити вибух”.

Митрополит Антоній також підтримав необхідність скликання позачергової сесії Верховної Ради України з метою обговорення ситуації, що склалася в державі.

“У ці дні ми всі підносимо свої молитви за Україну, за її народ. Віримо, що з Божою допомогою нам вдасться знайти вихід з цієї непростої ситуації”, – зазначив митрополит Антоній на завершення свого виступу.

Днем пізніше, 25 січня, члени ВРЦіРО зустрілися з лідерами українських опозиційних політичних партій Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличком та Олегом Тягнибоком.

“Треба негайно зупинити насильство, треба йти на поступки та компроміси заради збереження України”, – заявив представник УПЦ.

“Лідери опозиції мають зробити все можливе для припинення силових акцій з боку мітингувальників. Ескалація конфлікту є неприпустимою. Слід відмовитися від будь-яких закликів до агресії”, – підкреслив митрополит Антоній. Він закликав лідерів опозиції продовжити переговори з владою, шукати компромісів та іти на поступки.

“Ми чуємо чимало розмов про суспільно-політичну кризу в Україні, – зазначив Керуючий справами УПЦ, – Однак, слід визнати, що ми переживаємо і ще одну кризу. Це криза довіри. Сьогодні люди не вірять майже нікому, вони постійно бояться, що їх в черговий раз обмануть. А це вже не політична і не суспільна криза, це криза моральна”.

За повідомленням Сhurch.ua, митрополит ще раз підтвердив ініціативу, висунуту ним під час зустрічі з президентом, аби Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій виступила гарантом дотримання домовленостей, які будуть досягнуті в ході переговорів між владою та опозицією.

Після промови представника УПЦ своїм баченням ситуації, що склалася в країні, поділилися й інші глави українських конфесій.

За результатами зустрічі Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій прийняла заяву, в якій закликала Віктора Януковича та лідерів опозиції продовжити конструктивний діалог.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua    
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС