ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Президент РФ Путін упереджено висловився про українських священиків (ВІДЕО) PDF Друк E-mail
29.01.2014 18:38

     В.Путін обурився випадком 3-річної давнини
 
БРЮССЕЛЬ – Під час саміту Росія-ЄС, що відбувся 28 січня 2014 року у Брюсселі, Президент РФ Володимир Путін висловив обурення з приводу націоналістичної промови українського священика, виголошеної ще у 2010 році, повідомляє Інститут релігійної свободи.

За його словами, на Західній Україні священнослужитель закликає їхати до Києва та протестувати проти уряду, підкріплюючи це ксенофобською аргументацією. “Це ж бо крайній прояв націоналізму, абсолютно неприйнятний у цивілізованому світі”, – заявив російський президент.

Нагадаємо, що Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ наприкінці минулого року висловила “стурбованість тим фактом, що палку промову о. Арсенича, виголошену 2010 року, було підмінено під виступ на Майдані Незалежності у грудні 2013 року”. Рівночасно управління єпархії заявило, що не знімає відповідальності зі священика Михайла Арсенича за промову, котра суперечить місії священика.
 
За цю промову о. Михайло Арсенич отримав церковне покарання – канонічне попередження та зобов’язання відбути місячне покаяння в монастирі. Він публічно розкаявся і попросив прощення у всіх, хто вважає себе ображеними цією промовою, та пообіцяв молитися за них.
 
“Закликаємо всіх громадян України до порозуміння, єдності, міжрелігійної та міжнаціональної злагоди і діалогу. Просимо всіх віруючих посилити свої молитви за мир, злагоду і благополуччя України та її народу, а також не реагувати на провокації, зокрема й ті, що мають псевдорелігійні форми”, – заявили Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) і Головний рабин м. Києва та України Яків Дов Блайх 12 грудня 2013 року у спільному Зверненні до віруючих та всього українського суспільства.
 
Водночас, залишається не зрозумілим, чому саме в цей час суспільного напруження Володимир Путін закцентував увагу на західноукраїнському походженні згаданого священика. І водночас оминув увагою миротворчу місію більшості інших українських священиків серед учасників масових протестів в Україні, які тривають з листопада 2013 року.
 
 
Раніше Генеральний прокурор України Віктор Пшонка, виступаючи 20 грудня у Верховній Раді, продемонстрував депутатам і урядовцям на екрані відео з промовою о. Арсенича трирічної давнини, яке повинно було нібито проілюструвати радикальні настрої серед протестуючих на Євромайдані. Проте опозиційні парламентарі одразу заявили про те, що дане відео не має жодного стосунку до теперішніх протестів.

Як відомо, глави українських Церков в останні місяці постійно наголошують на необхідності мирного розв’язання суспільно-політичної кризи та недопущення нових силових протистоянь, жертв і кровопролиття. Деякі з священиків неодноразово ставали між протестуючими та правоохоронцями, які намагалися розігнати акції протестів із застосуванням сили і спецзасобів.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua    
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС