ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Глави церков шукають на міжнародній арені мирний вихід з кризи для України (ФОТО) PDF Друк E-mail
13.02.2014 19:05

     Глави українських Церков зустрілися з посадовцями США
 
ВАШИНГТОН – Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет (Денисенко) та Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) провели низку зустрічей із державними службовцями та політикумом США, а також відвідали заходи за участі чисельної української діаспори.

Основною темою зустрічей стали шляхи мирного виходу з тієї суспільно-політичної кризи в Україні, яка спричинила масові протести по всій країні, повідомляє Інститут релігійної свободи.

З нагоди щорічного дня України в США глави Церков зустрілись з членами Української Конгресової Спілки у Конгресі США. Окрема зустріч з очільником цієї Спілки конгресменом Марсією Каролін Каптур відбулася наступного дня у будинку Палати представників Конгресу.

На запрошення Конгресу США ієрархи церков разом із українськими політиками взяли участь у 62-у Національному молитовному сніданку за участі Президента США, конгресменів та сенаторів. Такий молитовний захід відбувається щороку, починаючи з 1953 року, кожного першого четверга лютого. Ця подія організована для понад 3200 осіб з 140 країн світу, щоб утвердити релігійні цінності та надати унікальну можливість політичним, громадським і бізнесовим лідерам налагодити контакти заради суспільного блага.

 
Після цього у глав українських Церков відбулася зустріч із Віце-президентом Джозефом Байденом, співголовою Гельсінської комісії США конгресменом Крістофером Смітом, головою європейського комітету в Сенаті США сенатором-демократом Крістофером Мерфі, помічником Державного секретаря Еріком Рубеном та іншими посадовцями Державного департаменту США.

Під час зустрічей Патріарх Філарет розповів про протести, які відбуваються в Українській державі та спричинені недовірою людей до чинного уряду, та про економічні проблеми країни.

Він означив роль Церкви у врегулюванні нинішньої глибокої кризи та попросив владу США допомагати Україні – і у збереженні територіальної цілісності, і у відверненні дефолту, і, найголовніше, у вступі України до Європейського Союзу асоційованим членом.

При цьому Верховний архієпископ Святослав наголосив, що протести в Україні не політичні, а викликані вибором майбутнього держави.

Першоієрарх УГКЦ закликав владу США бути посередником між урядом і народом у врегулюванні сьогоднішньої ситуації в Україні. Він повідомив американських чиновників також про випадки порушення прав людини в Україні у контексті останніх політичних подій.

 
Нагадаємо, що після зустрічей з президентом України та лідерами опозиції Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала відновити конституційний лад та повноту прав і свобод громадян.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua    
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС