ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Заява архієпископа Климента щодо захоплення храму УПЦ КП в с. Перевальному АР Крим PDF Друк E-mail
02.06.2014 10:48

Заява архієпископа Кримського і Сімферопольського Климента

щодо захоплення храму УПЦ КП в с. Перевальному АР Крим

 

Вимагаю припинити дискримінацію Української Православної Церкви Київського Патріархату в Криму та знущання над почуттями православних кримчан!

Останні місяці Кримська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату та її вірні постійно піддаються тиску, залякуванням та дискримінації з боку шовіністичних та антихристиянських сил. Їх лють викликає те, що наша Церква є опорою для віруючих у Христа, більшість з яких є етнічні українці. На превеликий жаль, у сьогоднішньому Криму не в повазі Божа правда, свобода, права віруючих та українців. Цинічні та зухвалі дії з переслідування нашої Церкви на Кримському півострові робляться під акомпонемент обіцянок кримської та російської влади поважати права православних віруючих Київського Патріархату, письмові гарантії російського радника С. Аксьонова про безперешкодну діяльність Кримської єпархії, гарантування свободи віросповідання у нормативних актах Криму, Росії та України.

1 червня 2014 р. стало днем чергового жорстокого випробування для віруючих нашої Церкви. О 8:00 в с. Перевальному Сімферопольського району група озброєних бандитів у формі російських козаків виламала двері, незаконно проникла в приміщення Церкви Покрови Пресвятої Богородиці й знищила православні реліквії. Злочинці блюзнірські викрикували при цьому: «Ви – фашисти, сатаністи та тут немає нічого святого».  Під час бійні у храмі від рук нелюдей у День захисту дітей постраждали вагітна парафіянка та донька священика, яка страждає від церебрального паралічу! Під час погрому в храмі інша група озброєних бандитів заблокувала та розбила машину настоятеля церкви.

Дільничій міліціонер відверто зайняв позицію погромників й відмовився навіть прийняти заяву про вчинення злочину проти віруючих.

Демонстративні погромницькі дії супроводжуються цинічними економічними репресіями з боку влади. Завдяки зусиллям Державної Ради Республіки Крим кафедральний собор УПЦ Київського Патріархату в м. Сімферополі опинився під загрозою закриття. Нещодавно цей орган ухвалив рішення підняти орендну плату за приміщення, в яких розташований наш головний кримський храм, у 600 тисяч разів! І це в умовах, коли значна частина економічно активних парафіян змушена була останнім часом залишити Крим, а ставки оренди для інших православних конфесій не змінюються. Всі наші спроби зустрітися з кримської владою для обговорення найпекучіших проблем віруючих Київського Патріархату наштовхнулися на глуху стіну небажання владоможців.

Розглядаємо такі дії влади як неприховане прагнення знищити УПЦ Київського Патріархату в Криму,  грубе попрання прав православних та української громади Кримського півострова! Вимагаємо від влади Криму та Російської Федерації негайно припинити всі види репресій та дискримінації нашої Церкви в Криму, гарантувати реалізацію наших законних прав на свободу віросповідання, розслідувати злочини вчинені проти віруючих та притягнути винних до відповідальності! Звертаємось до ООН, ОБСЄ, Ради Європи, України з переконливим проханням не допустити знищення нашої Церкви в Криму, захистити віруючих від свавілля та переслідувань!

Климент,
Архиєпископ Сімферопольський та Кримський
Української Православної Церкви Київського Патріархату

01.06.2014 р., м. Сімферополь

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua    

Джерело: cerkva.info

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС