ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Заява глав євангельських Церков України щодо релігійних переслідувань на Донеччині та Луганщині PDF Друк E-mail
08.07.2014 18:42

ЗАЯВА

глав євангельських протестантських Церков України

щодо релігійних переслідувань на Донеччині та Луганщині


З часу активізації на Сході України сепаратистських рухів та проголошення так званих Донецької та Луганської “народних республік” (ДНР і ЛНР) християни східних областей, особливо євангельського віросповідання, дедалі частіше стають жертвами релігійних переслідувань.

Цілеспрямовані напади озброєних бойовиків проти євангельських віруючих супроводжуються викраденням, побиттям, катуванням, погрозами розстрілом, погромами місць молитовних зборів, захопленнями молитовних будинків, реабілітаційних центрів та інших культових і допоміжних споруд, завданням шкоди здоров’ю та особистому майну пасторів і церковнослужителів.

Протягом травня – червня 2014 року факти захоплень у полон і побиття євангельських пасторів і служителів мали місце в Слов’янську, Горлівці, Донецьку та Дружківці. Терористи ДНР та ЛНР не тільки перешкоджають релігійній діяльності євангельських християн, але й захоплюють молитовні будинки для розміщення власних штабів, шпиталів та вогневих точок. Такі випадки мали місце неодноразово в Донецьку та Горлівці, а також у Слов’янську, Шахтарську, Дружківці, Торезі Донецької області та на Луганщині.

Більш того, 14 червня в результаті теракту на мосту в Маріуполі бойовики ДНР вбили пастора Церкви «Оновлення» Сергія Скоробагача, який був головою ради церков міста.

Рада Євангельських Протестантських Церков України засуджує будь-які релігійні переслідування та дискримінацію віруючих Донецької та Луганської областей, якими мотивами вони б не виправдовувалися.

Нетерпимість і ворожнеча на релігійному ґрунті не притаманні українському суспільству, в якому вже понад 20 років мирно співіснують та плідно співпрацюють представники понад 50 різних конфесій. Свобода віросповідання є здобутком незалежної України, завдяки чому в нашій державі встановилися міжрелігійна злагода та порозуміння.

Закликаємо міжнародне співтовариство, включно з моніторинговими місіями ООН, ОБСЄ, Ради Європи та Європейського Союзу, докласти зусиль для недопущення продовження та ескалації релігійної нетерпимості на територіях східної України, контрольованих озброєними сепаратистами. Переконані, що вся світова громадськість повинна засудити утиски релігійної свободи на Донбасі, які сягнули аж до рівня фізичної розправи з інакомислячими, включно з реальною загрозою для життя євангельських християн на Сході України. 

Просимо віруючих по всьому світу приєднатися до наших молитов про мир на Сході України, припинення тероризму та кровопролиття, відновлення нормального життя та повноти прав і свобод громадян України, які проживають в Донецькій і Луганській областях, незалежно від їх національності, віросповідання, мови та світогляду.

Підписано членами Ради Євангельських Протестантських Церков України та оприлюднено у Києві 08.07.2014 року:

  • Анатолій Гаврилюк, старший єпископ Центру незалежних харизматичних християнських церков України (Повного Євангелія);
  • Валерій Антонюк, голова Всеукраїнського Союзу церков євангельських християн-баптистів;
  • Михайло Паночко, старший єпископ Церкви християн віри євангельської України;
  • Василь Райчинець, старший пресвітер Союзу вільних церков християн євангельської віри України;
  • Сергій Шаптала, голова Братства Незалежних церков і місій євангельських християн-баптистів України;
  • Сергій Дацко, голова правління Асоціації місіонерських церков євангельських християн України;
  • Микола Саламаха, заступник старшого єпископа Української Християнської Євангельської Церкви;
  • В’ячеслав Горпинчук, єпископ Української Лютеранської Церкви;
  • Анатолій Калюжний, єпископ Собору незалежних євангельських церков України.

Київ, 8 липня 2014 р.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua   

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС