ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Яценюк доручив міністрам активніше співпрацювати з Церквами у соціальній сфері PDF Друк E-mail
16.10.2014 14:11
 
КИЇВ – Глава Уряду Арсеній Яценюк доручив центральним і місцевим органам виконавчої влади вжити заходів для розв’язання проблемних питань, озвучених під час зустрічі з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Про це йдеться у Дорученні Прем’єр-міністра України від 13 жовтня 2014 року № 102, повідомляє Інститут релігійної свободи.

На Міністерство соціальної політики покладено завдання до кінця жовтня “вжити невідкладних заходів для прискорення оформлення вантажів з гуманітарною допомогою, що отримуються релігійними організаціями, для подальшого розподілу в районах проведення АТО та серед тимчасово переміщених осіб”.

Державній службі з надзвичайних ситуацій разом із Мінсоцполітики доручено “налагодити ефективну співпрацю з релігійними організаціями з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням тимчасово переміщених осіб”.

Враховуючі скарги на роздмухування протистояння на релігійному ґрунті, Арсеній Яценюк попросив МВС, Мінкультури, Київську та обласні державні адміністрації “невідкладно вжити заходів для недопущення загострення міжконфесійних відносин, зокрема захоплення культових споруд”.

Крім цього, Міністерство культури має провести моніторинг випадків міжконфесійного протистояння та розробити план заходів щодо їх запобігання. Ще одним завданням Міністерства є відновлення роботи Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів України, задля чого має бути оновлений її посадовий склад.

Прем’єр-міністр доручив Держкомтелерадіо, Київській та обласним держадміністраціям вирішити питання “безкоштовного надання релігійним організаціям ефірного часу на Першому національному телевізійному каналі, першому каналі Українського радіо та каналах обласних державних телерадіокомпаній для трансляції програм, присвячених духовно-моральним питанням та висвітленню діяльності релігійних організацій”.

Водночас МЗС отримало завдання сприяти членам Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у здійсненні заходів за кордоном та розглянути питання створення спеціалізованої громадської ради при МЗС з питань співпраці з релігійними організаціями.

Глава Уряду також доручив Міністерству освіти і науки залучити Раду Церков до роботи з виконання завдань у рамках освітньої реформи, зокрема щодо розроблення механізму державного визнання документів про вищу духовну освіту, акредитації вищих духовних навчальних закладів та присудження ними наукових ступенів з галузі «Богослів’я».

Як повідомляв ІРС, 3 жовтня 2014 року Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов та Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зустрілися з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Керівники конфесій у своїх виступах подякували Уряду за вже розв’язані проблеми у сфері державно-конфесійних відносин та висловили свої пропозиції для подальшої роботи.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua  
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС