ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Олександр ЗаєцьЗаєць Олександр Васильович

голова Правління громадської організації
«Інститут релігійної свободи», м.Київ
 
 
Освіта вища, юридична. Питаннями свободи віросповідання та державно-церковних відносин розпочав займатися з середини 1990-х років.

У 1999 – 2001 роках працював помічником-консультантом народного депутата України. У 2001 році разом із групою однодумців заснував і очолив громадську організацію «Інститут релігійної свободи» (у 2001–2008 рр. – директор, з 2008 – голова Правління).

З 2004 року є Виконавчим секретарем Наради представників християнських Церков України (на громадських засадах).

У 2005 – 2008 роках у якості експерта працював у складі Робочої групи з питань свободи віросповідання при Секретаріаті Президента України та Експертної групи з питань свободи совісті Національної ради з питань культури і духовності при  Президенті України.

Є співавтором низки законодавчих ініціатив та поправок до законів з питань свободи совісті та забезпечення діяльності релігійних організацій.

Бере участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях як експерт у сфері релігійної свободи, державно-церковних та міжконфесійних відносин.

Працював у складі Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій та Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України, Експертної ради з питань свободи совісті при Державному комітеті України у справах національностей та релігій, Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.
 
На теперішній час входить до складу Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями, Громадської ради при Міністерстві закордонних справ України з питань співпраці з релігійними організаціями, Ради директорів Української Асоціації релігійної свободи.    
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС