ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Санкції для Росії можуть посилити через релігійні утиски в Криму та Донбасі PDF Друк E-mail
05.05.2015 23:49

Фото: kvedomosti.com
 
Незаконна військова окупація Криму і підтримка бойовиків-сепаратистів у Донбасі з боку Росії обумовили появу релігійних переслідувань на цих окупованих територіях України.

Про це заявила Комісія США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) у своєму щорічному звіті, представленому у Вашингтоні 30 квітня 2015 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

У звіті наводяться факти переслідувань, конфіскації будівель і літератури релігійного призначення, дискримінації представників Київського Патріархату, католицької церкви, мусульманської спільноти та організації Свідків Ієгови у Криму. Згадано також про запровадження обов’язкової перереєстрації за російським законодавством усіх релігійних організацій на півострові, вимогу щодо якої змогли виконати лише 1-2 % з них.

У тих регіонах Донбасу на сході України, контрольованих та підтримуваних Росією сепаратистами, церковні громади євангельських християн (протестантів) та Київського Патріархату стали об'єктами насильства, пошкодження храмів, конфіскації власності та дискримінації. Повідомляється, що 4-тисячна група проросійських бойовиків під назвою «Руська Православна Армія», яку очолював колишній російський офіцер військової розвідки, була залучена до таких релігійних переслідувань.

Комісія перелічує також факти, коли підтримувані Росією сепаратисти захоплювали у полон релігійних діячів. У травні 2014 року бойовики так званої “ДНР” захопили в полон католицького священика о. Павла Вітека, а у липні священик УГКЦ о. Тихон Кульбака провів десять днів у їх полоні. У червні 2014 року російські бойовики під проводом Ігоря Гіркіна (Стрелкова) викрали прямо з богослужіння, конфіскували особисте майно та розстріляли двох служителів євангельської церкви в Слов'янську.

З цих причин Комісія США з міжнародної релігійної свободи знов помістила Росію до списку № 2 найбільших світових порушників релігійної свободи та прав віруючих.


У відповідь на порушення свободи релігії, переконань і суміжних прав людини в Криму та Донбасі, окрім багатосторонніх або двосторонніх переговорів з російським урядом, Комісія закликає Президента та Держдепартамент США продовжувати працювати в тісній співпраці з Європою та іншими союзниками, щоб чинити тиск на Росію шляхом правозахисту, дипломатії та цільових санкцій.

Як повідомляв ІРС, починаючи з березня 2014 року релігійні переслідування у контрольованих проросійськими сепаратистами районах на сході України набули жахливих масштабів та форм – вбивства та катування релігійних діячів і віруючих, захоплення культових та інших споруд та використання їх бойовиками, зокрема, в якості вогньових позицій.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС