ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

ОБСЄ підвищує кваліфікацію чиновників з релігійних питань PDF Друк E-mail
18.06.2015 18:14
Фото: ocse.org
 
В Україні відбувся вже третій семінар на тему міжнародних стандартів у галузі свободи релігії та переконань, проблематики злочинів на ґрунті ненависті, організований Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

Навесні 2015 року участь у тренінгах у Вінниці та Одесі взяли представники релігійних організацій та громадянського суспільства. Інші семінари були спрямовані на підвищення кваліфікації державних службовців різних рівнів, в компетенції яких знаходяться питання релігії та взаємодії з релігійними та іншими громадами, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Зокрема, 11-12 червня, в Одесі зібралися посадові особи відділів у справах релігій районних і обласних державних адміністрацій південного регіону України. У якості консультанта ОБСЄ в проведенні тренінгу взяв участь виконавчий директор ІРС Максим Васін.

У кожному з цих заходів, які об’єднували ґрунтовну теоретичну базу, дискусії щодо прикладів із практики та роботу над завданнями у групах, взяли участь біля 35 осіб. Загалом понад 100 учасників з південних і центральних областей України дізналися про міжнародні стандарти та особливості національного законодавства у сфері свободи релігії та переконань, а також навчилися застосовувати до проблемних ситуацій критерії Європейського Суду з прав людини.

За словами експерта БДІПЛ ОБСЄ з питань свободи релігії та переконань Ділнози Сатарової, семінари були організовані в рамках проекту БДІПЛ «Зміцнення безпеки релігійних громад та інших груп в Україні». Два регіони – Вінниця, з залученням зацікавлених сторін з Черкас, та Одеса, з залученням представників з Херсону та Миколаєва, були визначені в якості пілотних для нарощування потенціалу громадянського суспільства, релігійних та інших громад та відповідних державних установ, що працюють у сфері свободи релігії та переконань.

Другий день кожного з семінарів був присвячений введенню в проблематику злочинів на ґрунті ненависті та обговорення шляхів її вирішення.

Передбачається, що подібні семінари продовжаться у липні 2015 року та будуть доповнюватися іншими заходами на регіональному та національному рівні.
 
Як повідомляв ІРС, у травні 2015 року за підтримки БДІПЛ ОБСЄ в Києві відбулася Національна зустріч з питань взаємодії державних органів, відповідальних за здійснення політики у сфери  релігії та переконань.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС