ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Парламент Вірменії затвердив проект поправок до Закону про свободу совісті та релігійні організації PDF Друк E-mail
19.03.2009 17:02
ЄРЕВАН, Вірменія – Національне Зібрання Вірменії більшістю голосів у першому читанні проголосувало за внесення змін і доповнень до Закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Рішення про прийняття за основу нової редакції Закону було прийняте голосами 89 депутатів, при цьому двоє утрималися, і від голосування відмовилися всі сім депутатів фракції єдиної в вірменському Парламенті опозиційної партії «Спадщина».

За твердженнями авторів поправок до закону, який не переглядався вже вісім років і став не співзвучний з Конституцією Вірменії та міжнародним законодавством, вони врахували пропозиції та заперечення, представлені як представниками самої опозиції, так і рядом Церков і релігійних організацій Вірменії.

Один з авторів законопроекту, депутат від правлячої Республіканської партії Вірменії Армен Ашотян з трибуни залу засідань заявив, що група, яка працювала над документом, взяла до уваги всі зауваження, зокрема змінила необхідне до державної реєстрації число членів релігійної організації. Раніше пропонувалося, що для отримання статусу релігійної організації необхідно збільшити число її членів з 200 до однієї тисячі. Тепер депутати попередньо зупинилися на тому, щоб в організації налічувалося 500 чоловік, не рахуючи неповнолітніх.

Законодавці певною мірою врахували і зауваження про відсутність точного визначення терміну "ловці душ". Незважаючи на це за подібну діяльність передбачалося кримінальне покарання аж до позбавлення волі до одного року. Тепер у законопроекті сказано, що "ловці душ" – це насильно обертаються в іншу віру люди, які, до того ж, можуть присвоїти майно новонавернених, завдати шкоди його здоров'ю та інше. В цілому, за твердженням ініціаторів поправок, враховані всі зауваження та пропозиції, які надходили протягом того часу, коли проект був внесений в парламент, тобто з 6 січня поточного року.

Однак у партії «Спадщина» стверджують, що про редакцію законопроекту, що враховує зауваження, були проінформовані лише за кілька хвилин до голосування. Тому, не встигши ознайомитися з остаточним варіантом документа, опозиційні депутати відмовилися від участі в голосуванні. Оскільки партія представлена в парламенті всього сьома депутатськими мандатами, її протест не зміг вплинути на результати голосування.

Слід зазначити, що у змінах до Закону особливо підкреслюється роль Вірменської Апостольської Церкви як державної релігії Вірменії.

 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua 


Джерело: Благовіст-Інфо

 
УкраїнськаРусский

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС