Институт религиозной свободы, г.Киев

У Вінниці відбувся круглий стіл з питань міжрелігійного діалогу PDF Печать E-mail
19.08.2015 15:07

Фото: Максим Васін, ІРС
 
Роль діалогу в підвищенні безпеки релігійних та інших громад стала центральною темою регіонального круглого столу у Вінниці.

Захід організований 18 серпня 2015 року Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини у співробітництві з Вінницькою обласною державною адміністрацією, повідомляє Інститут релігійної свободи.  

Круглий стіл зібрав біля 80 представників релігійних та національних громад, організацій громадянського суспільства, місцевих органів виконавчої влади, офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, а також міжнародних та національних експертів з питань свободи релігії та переконань. Учасники обговорили характер, форми, роль і мету діалогу, досліджували фактори, які сприяють його ефективності, тривалості, прозорості та відкритості.

"Діалог необхідний для забезпечення мирного співіснування та зміцнення взаємної поваги людської гідності і взаєморозуміння", – сказав Кішан Маноча, старший радник БДІПЛ з питань свободи релігії та переконань: "Це створює довіру і відіграє ключову роль у підвищенні згуртованості, стабільності та безпеки".

Особливу увагу на зустрічі було приділено питанню всеосяжності міжрелігійного та інших форматів діалогу. Зокрема, участі в процесі діалогу чисельно менших і нещодавно створених релігійних громад.


"Діалог починається з знайомства, формування дружніх стосунків. Крім цього, суспільні виклики гуртують представників різних громад, оскільки потребують спільних дій", – сказав д-р Томас Віпф, модератор Європейської ради релігійних лідерів. За його словами, "міжрелігійний діалог має відбуватися без втручання держави, без використання релігійних спільнот як інструментів у політичній діяльності чи боротьбі за владу".

Виконавчий директор Міжрелігійної ради в Киргизстані Галина Колодзінська зауважила: "Один з найбільш важливих і потужних способів гарантувати, що релігійні або інші громади можуть продовжувати грати свою унікальну роль у суспільстві, полягає у забезпеченні право на свободу релігії та переконань для всіх". Вона навела приклади згуртованості релігійних лідерів різних конфесій у Киргизстані заради відстоювання свободи віросповідання на законодавчому рівні.

“Досягнення спільних цілей потребує найширшого консенсусу, забезпечення якого можливе шляхом дієвої зацікавленості кожного з суб’єктів діалогу”, – підкреслив виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін.

За словами експерта: “Кожен учасник діалогу має усвідомлювати, що його участь важлива не лише заради вирішення поточних практичних питань, а особливо для формування в суспільстві атмосфери міжрелігійної злагоди, миру, толерантності, яка забезпечує однакові можливості для віруючих будь-якої конфесії чи прихильників будь-якого світогляду вільно і безпечно сповідувати свою віру або переконання”.

У рамках круглого столу відбулося розширене засідання Ради церков і релігійних організацій при голові Вінницької обласної державної адміністрації та Ради національно-культурних товариств за участі губернатора Вінниччини Валерія Коровія та директора Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрія Юраша.

Круглий стіл був організований в рамках проекту БДІПЛ «Сприяння безпеці релігійних чи інших громад в регіонах України». Одним з основних цілей проекту є сприяння міжрелігійному діалогу та діалогу між іншими громадами, а також між цими спільнотами і державою.

Як повідомляв ІРС, протягом 2015 року БДІПЛ ОБСЄ провело п’ять навчальних семінарів з цієї проблематики для представників релігійних спільнот, громадянського суспільства, посадових осіб державних адміністрацій, працівників правоохоронних органів та прокуратури. У травні цього року за підтримки БДІПЛ в Києві відбулася Національна зустріч з питань взаємодії державних органів, відповідальних за здійснення політики у сфери  релігії та переконань.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Поддержите правозащитную деятельность Института религиозной свободы:

УкраїнськаРусский

Подпишитесь на рассылку самых важных новостей ИРС:

Контакты

Почтовый адрес:
Украина 01001, 
г. Киев-1, а/я 471–В
Институт религиозной свободы
Отправить письмо в ИРС