ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Громадська рада звернула увагу Мінкультури на проблематику альтернативної служби PDF Друк E-mail
21.10.2015 20:33

Фото: Максим Крупський, ІРС
 
Комісія у справах релігій Громадської ради при Міністерстві культури України склала перелік проблемних питань у сфері забезпечення конституційного права на альтернативну (невійськову) службу.

Цьому питанню було присвячене засідання Комісії, яке відбулося 20 жовтня 2015 року під головуванням виконавчого директора ІРС Максима Васіна в приміщенні профільного Департаменту, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Учасники засідання звернули увагу на наступні недоліки:
  • відсутність юридичної процедури направлення віруючих громадян на альтернативну (невійськову) службу під час мобілізації;
  • складнощі з реалізацією цього права, що виникають у членів незареєстрованих релігійних громад;
  • застарілість затвердженого урядом Переліку релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю;
  • відсутність законодавчої норми про звільнення священнослужителів від мобілізації на військову службу.
Зважаючи на те, що питання альтернативної (невійськової) служби знаходяться здебільшого у компетенції Міністерства соціальної політики України, Комісія вирішила звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням скоординувати роботу Мінсоцполітики, Міноборони та Мінкультури задля комплексного розв’язання означених проблемних питань.

Задля цього Комісія у справах релігій Громадської ради при Мінкультури пропонує Уряду винести питання мобілізації священнослужителів та забезпечення права на альтернативну (невійськову) службу на розгляд Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів України.
 
 
Члени Громадської ради обговорили також інші актуальні питання роботи Мінкультури та законодавчі ініціативи з релігійної проблематики з директором Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрієм Юрашем та іншими спеціалістами міністерства. 
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС