ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Всупереч регламенту, ВР знов розгляне правки щодо недискримінації PDF Друк E-mail
12.11.2015 00:38
 
 
Президент Петро Порошенко наполягає на включенні понять “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність” в перелік заборон дискримінації у трудових відносинах у законопроекті № 3442, незважаючи на його відхилення згідно Регламенту Верховної Ради.

За його словами ще одна спроба проголосувати за цю поправку у Верховній Раді відбудеться у четвер, 12 листопада, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Така заява обумовлена тим, що у вівторок, 11 листопада, Верховна Рада вже вдруге відмовилася вказувати у трудовому законодавстві України проблематику сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. На голосування було поставлено зареєстрований у той самий день законопроект № 3442, який передбачав зміни до чинного Кодексу законів про працю України.

Представляючи законопроект, лідер президентської фракції БПП Юрій Луценко заявив: “8 країн Європейського Союзу вимагають від України уточнення питання заборони дискримінації за будь-якими ознаками”.
 
Такий ентузіазм окремих політиків не поділяють представники релігійної спільноти України.

“В Україні три роки як діє закон – спеціальний закон – про недопущення дискримінації (це окрім відповідної статті Конституції). З відкритим переліком ознак, [за якими заборонена дискримінація]. Це щодо того, чи йдеться у нинішніх дискусіях про правову базу боротьби з дискримінацією, чи все ж таки – про намагання під впливом окремих чинників з ЄС, з використанням теми віз як локомотива – провести в українське законодавство конкретні ідеологічні терміни, які потім будуть розширювати і розширювати своє поле присутності у законах?” – зауважив секретар Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату архієпископ Євстратій (Зоря).

Глави церков, зокрема Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет, запропонували парламенту у статті про заборону дискримінації в трудових відносинах замість слів “сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності” написати – “ставлення до статевих відносин”. Таку пропозицію низка народних депутатів зареєстрували в якості альтернативного законопроекту (реєстр. № 3442-1).
 
Слід зауважити, що лише з шостої спроби депутатам вдалося включити розгляд законопроекту № 3442 до порядку денного сесії. Після цього, незважаючи на порушення регламентних процедур (без позитивного висновку профільного комітету, без першого та без другого читань, без обговорення, з кількаразовим голосуваннями), цей проект був поставлений на голосування в цілому як закон, але не знайшов підтримки парламенту.
 
У підсумку, за прийняття законопроекту № 3442 проголосували 207 парламентарів: 101 депутат з 139 від фракції Блоку Петра Порошенка (3 – проти), 58 з 81 від партії «Народний фронт» (1 – проти), 13 з 19 від ВО «Батьківщина», 13 з 51 позафракційних депутатів, 11 з 19 від групи «Воля народу», 8 з 26 від Об’єднання «Самопоміч», 2 з 23 від групи партії «Відродження», 1 з 21 від фракції Радикальної партії О.Ляшка (2 – проти), 0 з 43 від партії «Опозиційний блок» (11 – проти). Таким чином, цей проект було відхилено та знято з розгляду.

Однак у середу, 10 листопада, відбулася заміна інформації на сайті Верховної Ради. Тепер замість відхилення законопроекту № 3442 зазначено, що його “розгляд відкладено”.
 
Варто зауважити, що це є прямим порушенням Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», де у статті 107 зазначено: “Законопроект вважається відхиленим, якщо запропоновані рішення на його підтримку не отримали необхідної кількості голосів народних депутатів”.
 
Стенограма засідання № 25 від 10.11.2015 року підтверджує, що депутати голосували за законопроект № 3442 саме в цілому:
 
 
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 
УкраїнськаРусский

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС