ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Релігійні діячі проти нав’язування Україні ідеології одностатевих зв’язків PDF Друк E-mail
19.11.2015 17:34
Фото: risu.org.ua
 
Представники церков і релігійних організацій розкритикували протягування поправки до трудового кодексу на захист сексменшин, що відбулося у незаконний спосіб під тиском керівництва держави та європейських дипломатів.

Про це 19 листопада повідомив голова інформаційного управління Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс–Україна», повідомляє Інститут релігійної свободи.

Він нагадав, що вимоги Європейського Союзу до України в частині лібералізації візового режиму обговорюють уже кілька років. Водночас норма про заборону дискримінації за ознаками “сексуальної орієнтації” та “гендерної ідентичності” не була винесена на широке обговорення і проголосована парламентом із порушенням встановлених законом регламентних норм.

Архієпископ Євстратій упевнений, що мета ухвалення цієї поправки до трудового кодексу – введення в юридичне поле України термінів "сексуальна орієнтація" та "гендерна ідентичність", щоб в майбутньому прийти до легалізації одностатевих зв’язків, а також до заборони на критику нетрадиційної сексуальної орієнтації та людей, які її пропагують.

"Церкви та релігійні організації в Україні категорично виступають проти будь-якого роду дискримінації, але вони не вважають, що можна на догоду одним громадянам дискримінувати інших громадян – коли йдеться про такі речі, як свобода слова та віросповідання, це також одні з основоположних прав людини", – наголосив архієпископ.

Керівник департаменту зовнішніх зв'язків Української греко-католицької церкви о. Олекса Петрів підкреслив, що гомосексуалізм є чужим українській культурі. "Ми закликаємо людей усвідомити, що відбувається, і не допустити пропаганди того, що не є властивим нашій українській культурі", – сказав священик.

Заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків Української православної церкви (в єдності з Московським патріархатом) о. Микола Данилевич наголосив, що церква в Україні виступає проти пропаганди гомосексуалізму, до якої можуть призвести зазначені антидискримінаційні поправки. "Ми – не за дискримінацію, ми проти пропаганди способу життя, який уже виходить на законодавчий рівень", – зазначив він.

Представник головуючого у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, заступник старшого єпископа УХЄЦ Ігор Лук’янов зазначив, що в Україні необхідно більше приділяти уваги моральним цінностям, насамперед у питаннях виховання молоді.

"Ми звертаємося до керівництва країни з проханням звернути увагу на суспільну мораль. Цього бракує в західних країнах, і якщо ми хочемо йти до ЄС, то маємо туди щось принести. І нехай це буде високий рівень моралі, а не аморальність, яку вони пропагують і нав'язують нам", – зазначив священнослужитель.
 
“Інтеграція до ЄС – це чудова ідея, але є чимало інших способів, наприклад: подолати корупцію, підняти економіку. Невже це єдиний чинник, який нам заважає у цьому процесі? Хотілося б дочекатись того моменту, коли влада справді представлятиме інтереси народу. Якщо ми зруйнуємо фундамент, на якій стоїть віра в Бога, то чим ми будемо відрізнятись від тварин?” – зауважив представник Всеукраїнського конгресу юдейських релігійних громад Давид Мільман.
 
Представники церков та релігійних організацій сподіваються, що Президент України накладе вето на законопроект № 3442 у зв’язку із грубими порушеннями законодавчої процедури його розгляду.
 
 
"Ми не вважаємо цей законопроект ухваленим демократичним способом. Ми розуміємо, що з політичної точки зору президент найімовірніше його підпише, але доки не підписав – залишається сподівання, що цього не буде зроблено", – заявив архієпископ Євстратій (Зоря).
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС