Институт религиозной свободы, г.Киев

Єпископ Леонід Падун: Україна має унікальні традиції міжконфесійного діалогу, які корисні для ЄС та ОБСЄ PDF Печать E-mail
14.12.2015 15:12
за підтримки БДІПЛ ОБСЄ та Мінкультури України
Київ, 8.12.2015 р.

 

ВИСТУП

Головуючого у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій,

Старшого єпископа Української Християнської Євангельської Церкви

Падуна Леоніда МиколайовичаШановні учасники зустрічі!
 
Дозвольте від імені Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій привітати Вас з проведенням цього важливого заходу, присвяченого діалогу та зміцненню безпеки релігійних організацій. Свобода віросповідання та релігійний плюралізм стали ознакою зрілості українського демократичного суспільства, свідчать про його прагнення і надалі жити у взаємоповазі до представників різних релігій, національностей, етносів та мовних груп.

Ми всі свідомі того, що сьогодні Україна як ніколи потребує миру, злагоди, порозуміння, єдності, оскільки російська агресія від самих початків була спрямована на розпалювання релігійної та мовної ворожнечі. У відповідь на це вже 2 березня 2014 року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала владу Росії відмовитися від рішення про військове та інше, не передбаченого міжнародним правом та двосторонніми угодами втручання у внутрішні справи України.

Окупація Криму і подальші репресії на півострові, а також цілеспрямовані релігійні переслідування на охоплених військовими діями територіях Донбасу на сході України засвідчили, що досі залишається спокуса використовувати релігію у якості зброї та інструмента пропаганди. Громадянське суспільство та державні органи повинні вживати заходи, щоб не допускати цього, захищаючи свободу совісті та віросповідання як фундаментальне право кожної людини.
 
Церкви та релігійні організації України є невід'ємною частиною громадянського суспільства. Відповідно до свого покликання віруючи та священнослужителі здійснюють значну доброчинну, соціальну, миротворчу діяльність та відіграють сьогодні важливу роль у збереженні миру та злагоди в країні, високого духу та засадничих моральних цінностей українського народу. Саме на це останні двадцять років спрямований міжконфесійний діалог в Україні – у різних формах та на різних рівнях, і, як приклад, у форматі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Тому нинішня Національна зустріч може стати гарним майданчиком для обміну досвідом, аналізу кращих практик у сфері міжрелігійного порозуміння та протидії пропаганді, спрямованій на розпалювання релігійної ворожнечі. Зі свого боку Україна має унікальні традиції міжконфесійного діалогу, які можуть бути корисними і для Європейського Союзу, і для всього регіону ОБСЄ в світлі міжнародної проблематики міграції та соціальної інтеграції, зокрема в контексті загострення ситуації на Близькому Сході.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій відкрита до діалогу з усіма, хто зацікавлений у об'єднанні зусиль для соціального служіння, добродійності, утвердження високих моральних цінностей у суспільстві задля благополуччя народу України та розбудови української державності.
 
Нехай Бог благословить вас та допоможе плідно попрацювати під час цієї зустрічі!
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Поддержите правозащитную деятельность Института религиозной свободы:

УкраїнськаРусский

Подпишитесь на рассылку самых важных новостей ИРС:

Контакты

Почтовый адрес:
Украина 01001, 
г. Киев-1, а/я 471–В
Институт религиозной свободы
Отправить письмо в ИРС