ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Сепаратисти "ДНР" відновили релігійні переслідування в Донецьку (ВІДЕО) PDF Друк E-mail
01.02.2016 14:17

Фото: novosti.dn.ua
 
Представники самопроголошеної "Донецької народної республіки" організували мітинг проти "сект" біля храму УГКЦ в Донецьку.

У той же день, 29 січня 2016 року, стало відомо про викрадення вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Акція протесту проти "сектантських організацій" пройшла 29 січня 2016 року біля греко-католицького храму Покрови пресвятої Богородиці в Куйбишевському районі Донецька. У ній взяли участь близько 500 осіб, частину з яких організовано підвезли автобусами. Серед учасників мітингу були неповнолітні діти, які виглядали як школярі.

Учасникам мітингу видали плакати «Ні сектам в ДНР», «Греко-католицька церква – провідник антиреспубліканського діяльності», «Припиніть гоніння православних християн!», «Скажімо "ні" вірі, що благословляє війну на Донбасі», «ДНР територія без сект».
 
Серед звинувачень на адресу так званих "сектантів", серед яких мали на увазі і греко-католицьку парафію, називалися "фінансування від ЦРУ" (спецслужби США) і відповідна "обробка" молоді.
 


 
Керівник Департаменту інформації УГКЦ о. Ігор Яців повідомив, що після активізації бойових дій на Донбасі в 2014 році, греко-католицькі священики отримали розпорядження покинути території підконтрольні бойовикам, оскільки ніхто не міг гарантувати їх безпеку. Однак, незважаючи на небезпеку, значна частина з них залишилася зі своїми парафіянами, попередньо евакуювавши свої сім'ї.

І ось недавно, відзначає Яців, греко-католицька церква знову стала об'єктом нападів на Донбасі, на цей раз – через ЗМІ. "Почалася нова хвиля нагнітання, неприйняття УГКЦ в медійному просторі, зокрема в Російській Федерації. Наш моніторинг показав кілька публікацій, де засуджують УГКЦ за те чи інше. І напевно події в Донецьку – це частина однієї більшої інформаційної технології проти нашої церкви", – підсумував прес-секретар Церкви.
 
 
 
Водночас, з Донецька повідомили про затримання бойовиками "ДНР" президента Центру релігієзнавчих досліджень і міжнародних духовних стосунків Ігоря Козловського.
 
Вчений-релігієзнавець не міг виїхати з міста через необхідність догляду за тяжко хворим членом сім'ї. Незабаром його родичі заявили про проведення силовиками "МГБ ДНР" самовільного обшуку в його особистій квартирі. В даний час точне місцезнаходження і доля Ігоря Козловського не відомі.

Як повідомляв ІРС, у травні 2015 глава самопроголошеної "ДНР" Олександр Захарченко заявив про визнання чотирьох конфесій – православних (Московського патріархату), римо-католиків, ісламу та іудаїзму. Всі інші віруючі, включно із греко-католиками та євангельськими християнами, були віднесені до числа "сектантів".
 
Раніше правозахисники зібрали факти релігійних переслідувань з боку сепаратистів на окупованому Донбасі, які були оприлюднені на міжнародних конференціях ОБСЄ.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС