ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

В Україні готуються до впровадження медичного капеланства (ВІДЕО) PDF Друк E-mail
04.02.2016 12:53

 
Всеукраїнська міжконфесійна конференція «Розвиток медичного капеланства в Україні: передумови, потреби та перспективи» об’єднала медичних капеланів, науковців, медиків та представників влади.

Захід відбувся 28-29 січня 2016 року у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Відкрив конференцію зі словами привітання Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, старший єпископ УХЄЦ Леонід Падун.

“Питання душпастирської опіки в лікарнях та інших медичних закладах на сьогоднішній день є дуже важливим і актуальним. Церкви та релігійні організації мають відповідь на духовні потреби страждаючих і повинні служити людям, несучи зцілюючу, підтримуючу та примиряючу силу релігійної віри”, – наголосив Головуючий у ВРЦіРО.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець звернула увагу присутніх на те, що медичні капелани у багатьох країнах світу, є повноправними суб’єктами відносин з державою, працюючи на професійній основі.

“В Україні є нагальна потреба виробити єдину цілісну стратегію розвитку і роботи капеланства, частиною якої має стати медичне капеланство. Для цього потрібно також розробити стандарти та  забезпечити професійне навчання капеланів, аби окрім духовної вони мали ще медичну та психологічну спеціальну освіту і могли своєчасно здійснювати своє служіння для хворих та членів їхніх родин і персоналу лікарняних  закладів”, – зауважила парламентар.

Співорганізатор конференції, голова Громадської Ради при МОЗ України з питань  співпраці з ВРЦіРО, священик УГКЦ Андрій Нагірняк відзначив, що Церкви та релігійні організації мають значний потенціал, який здатний не тільки розширити сферу надання духовно-психологічної допомоги на весь процес лікування, але й зробити медичну діяльність більш гуманною.

“Сьогодні, коли Україна переживає процес оновлення влади та суспільства, ми хочемо ініціювати також ‘перезавантаження’ взаємодії системи охорони здоров’я та релігійного співтовариства, яка активно розпочалася в 2008 році, але згодом була призупинена”, – підкреслив священик.
 

За словами директора Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури України Андрія Юраша, “духовна опіка над хворими та пораненими буде сприяти практичному розкриттю і втіленню в життя принципів християнського милосердя, гуманізації відносин у суспільстві, поглибленню соціального служіння”.

Досвідом організації та методології функціонування інституту медичного капеланства в Італії поділився о. Арнальдо Панграцці, професор Міжнародного Богословського Інституту у сфері охорони здоров’я (Рим).  В другий день конференції він також провів практичні заняття для медичних капеланів на теми «Супровід важкохворих пацієнтів» та «Праця з родичами».

Своїм баченням цієї проблематики також поділилася начальник Відділу реорганізації реабілітації паліативної та хоспісної допомоги МОЗ України Світлана Лупей-Ткач. Серед визначних гостей конференції був архиєпископ-емерит УГКЦ Любомир Гузар, який поділився своїм поглядом на капеланське служіння в лікарняних закладах.
 

 
Учасники конференції прийняли резолюцію в якій звернулись до членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та до органів державної влади з закликом створити міжконфесійну і міжвідомчу робочі групи задля ефективнішого опрацювання практичних кроків впровадження інституту капеланства в систему охорони здоров’я в Україні.

Конференція з питань розвитку медичного капеланства в Україні була організована Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій за підтримки Всеукраїнського благодійного фонду «Соборність».
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС