ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

ОБСЄ навчило українських правників захищати релігійну свободу в Євросуді PDF Друк E-mail
17.02.2016 13:58

Фото: Maksym Vasin, IRF
 
У Києві відбувся дводенний тренінг щодо практики Європейського Суду з прав людини у сфері захисту права на свободу думки, совісті та релігії.

Захід організований Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) 11-12 лютого 2016 року для юристів і представників церков і релігійних організацій, правозахисників і адвокатів, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Тренінг проводив королівський адвокат, професор Марк Хілл (Лондон), який спеціалізується на питаннях прав людини і релігії, представляє інтереси клієнтів у Верховному суді Великої Британії та Європейському Суді з прав людини. Йому допомагав британський юрист Джозеф Ньюбігін.

На початку тренінгу учасникам запропонували розглянути основні принципи, які лежать в основі права на свободу релігії та переконань і закріплені в Європейській Конвенції з прав людини та інших міжнародних документах у галузі прав людини. Особливу увагу присутні звернули на головні нещодавні справи по статті 9 Конвенції, розглянуті Європейським Судом з прав людини, а також на рішення проти України.

Другий день тренінгу було присвячено процедурним аспектам розгляду справ у Європейському Суді: передумови звернення до Суду, нові особливості складання заяви та рішення про її прийнятність, проведення судових слухань. Окрема частина тренінгу була спрямована на набуття учасниками практичних навичок аргументації та формулювання своєї позиції на основі положень Конвенції та прецедентної практики Європейського Суду.
 
 
“Свобода релігії та переконань, передбачена Європейською Конвенцією з прав людини, має цінність лише в тому випадку, якщо її реалізацію можна забезпечити в судовому порядку, – зазначив головний тренер, адвокат Марк Хілл. – Слід віддати належне БДІПЛ за організацію структурованого тренінгу для українських правників щодо порядку звернення до Європейського Суду з прав людини для захисту індивідуальної свободи релігії чи переконань та колективних прав церков і релігійних громад. Цей тренінг надав місцевим правникам необхідні інструменти, за допомогою яких вони зможуть орієнтуватись у судовій практиці та складних процедурах Суду”.

Виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін, який був одним із учасників тренінгу, відзначив: “Ідея провести цей тренінг виникла ще минулого року під час реалізації проекту ОБСЄ БДІПЛ в Україні, який передбачав проведення низки семінарів з питань свободи релігії та переконань. Наша пропозиція організувати спеціальний тренінг для адвокатів та правозахисників з практики ЄСПЛ знайшла підтримку, адже в умовах недосконалості законодавства та судової системи інструменти міжнародного правозахисту є доволі ефективними, незважаючи на довготривалість процедур”.
 
 
Цей тренінг завершив серію практичних семінарів у рамках проекту ОБСЄ БДІПЛ «Зміцнення безпеки релігійних громад та інших груп в Україні», який розпочався у лютому 2015 року. Пілотними регіонами обрано Вінницьку та Одеську область.

Головним завданням проекту було нарощування потенціалу громадянського суспільства, релігійних громад, органів влади у справах релігії та національностей, а також працівників прокуратури та правоохоронних органів у сфері утвердження свободи релігії та переконань, протидії злочинам на ґрунті ненависті, сприяння діалогу релігійних та інших громад між собою та з державою.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС