ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Комітет ВР розглянув законопроект про зміну церковної підлеглості PDF Друк E-mail
09.06.2016 12:29
 
Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності розглянув законопроект № 4128 «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо зміни релігійними громадами підлеглості.

Цього питання не було у порядку денному засідання 1 червня, однак Комітет розглянув законопроект на прохання одного з його авторів Віктора Єленського, повідомляє Інститут релігійної свободи.

В обговоренні проекту взяли участь представники кількох конфесій, Заступник Міністра культури України Тамара Мазур, директор Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури Андрій Юраш.

За словами авторів, метою проекту Закону є забезпечення релігійних громад правом на свідомий вибір та вільну і безперешкодну зміну підпорядкованості релігійним центрам. “Його прийняття відповідатиме також рекомендаціям Венеціанської комісії та ОБСЄ”, – зазначається на сайті Комітету.

Під час розгляду було опрацьовано низку поправок до законопроекту. За результатами розгляду Комітет більшістю голосів ухвалив рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект № 4128 у першому читанні в редакції, яка була запропонована на засіданні Комітету.

Голова Комітету Микола Княжицький зауважив, що при підготовці законопроекту до другого читання необхідно створити робочу групу за участі представників конфесій, Міністерства культури, Міністерства юстиції та інших експертів у сфері свободи совісті.

Варто нагадати, що Головне науково-експертне управління Верховної Ради рекомендувало відхилити цей законопроект, вказавши на загрозу невиправданого втручання держави в автономність релігійних громад та появи нових конфліктних ситуацій через плутанину у порядку внесення змін до статутів.

При цьому варто зазначити, що з приводу запропонованих змін деякі Церкви висловили своє занепокоєння. Зокрема, Українська Православна Церква (в єдності з Московським Патріархатом) розкритикувала цю ініціативу, назвавши її “черговим законом для боротьби з Церквою” та “класичним прикладом рейдерства із залученням механізмів найвищого законодавчого органу”.

Законопроект № 4128
було опрацьовано Експертною радою при Міністерстві культури України та подано до парламенту групою народних депутатів (В.Єленський, С.Войцеховська, П.Кишкар та інші) без проведення консультацій з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС