ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Рада Церков розробила зміни до Податкового кодексу PDF Друк E-mail
30.06.2016 21:17
Фото: Максим Васін, irs.in.ua
 
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій напрацювала власні зміни до Податкового кодексу з метою виправлення проблемних положень, запроваджених у 2015 році без врахування специфіки релігійних організацій і без консультацій із ними.

Ці питання стали предметом обговорення на засіданні 29 червня в Ірпені під головуванням керівника ВСЦ ЄХБ Валерія Антонюка, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Учасники засідання розкритикували вимоги Кодексу щодо обов’язкової перереєстрації статутів усіх неприбуткових організацій.
 
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вважає, що упорядкувати діяльність неприбуткових організацій та визначити вимоги до цього статусу можна без загальної перереєстрації релігійних організацій. Крім цього, чинні норми Податкового кодексу суперечать нормам ч.2 статті 23 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», де зазначено:

“Релігійні організації мають право здійснювати добродійну діяльність і милосердя як самостійно, так і через громадські фонди. Суми витрат на цю мету оподаткуванню не підлягають.”

Як повідомляв ІРС, нові положення Податкового кодексу України містять заборону на розподіл пожертв неприбутковими організаціями серед своїх членів. Для релігійних організацій це можна потрактувати як заборону на добродійність серед своїх одновірців. Відсутність таких положень у статутах неприбуткових організацій надасть право фіскальним органам з 1 січня 2017 року виключати їх з Реєстру неприбуткових організацій та обкладати податком на прибуток.
 
Під час засідання Секретаріату ВРЦіРО також відбулася жвава дискусія навколо законопроекту № 4128 про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо зміни релігійними громадами підлеглості.


Крім цього, представники конфесій спланували низку заходів з нагоди 20-літнього ювілею Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Окрім урочистих зустрічей на високому рівні планується видання збірки усіх звернень і найважливіших листів Ради Церков від моменту її заснування у 1996 році, а також презентаційної брошури про діяльність ВРЦіРО.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС