ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Міносвіти розпочинає визнання дипломів про вищу духовну освіту і вчені звання PDF Друк E-mail
25.07.2016 16:29
Фото: ucu.edu.ua
 

Міністерство освіти і науки України утворило Комісію з державного визнання документів про вищу духовну освіту.

Про це йдеться у Наказі МОН від 15.07.2016 року № 839 за підписом міністра Лілії Гриневич, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Очолив Комісію директор департаменту вищої освіти міністерства Олег Шаров. До складу Комісії увійшли як державні службовці та експерти-релігієзнавці, так і представники духовних навчальних закладів і релігійних об’єднань.

Відповідно до свого Положення, затвердженого Наказом МОН від 08.04.2016 року № 381:

"Комісія з державного визнання документів про вищу духовну освіту є дорадчим органом МОН та утворюється з метою виконання покладених на МОН повноважень щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, виданих вищими духовними навчальними закладами України, статути (положення) яких зареєстровані в установленому законодавством порядку".

Іншим Наказом від 15.07.2016 року № 829 Міністерство освіти і науки України затвердило склад Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання. Це рішення фактично дає старт розгляду заяв про встановлення відповідності наукового ступеня, присудженого вищим духовним навчальним закладом, освітньо-науковому або науковому рівню системи освіти України та відповідність присвоєння вченого звання встановленим вимогам.

Як повідомляв ІРС, раніше Кабінет Міністрів України постановою від 19.08.2015 року №652 затвердив Порядок державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами.

Зазначені зміни в освітньому законодавстві відбуваються на підставі Закону України «Про вищу освіту» № 1556-VII, який у липні 2014 року був прийнятий у новій редакції. Новації цього Закону, окрім згаданого, передбачають виділення «Богослов’я» в окрему галузь знань та можливість проходження вищим духовним навчальним закладом процедури ліцензування та акредитації освітньої програми за спеціальністю «Богослов’я», створення та діяльності аспірантури, докторантури, спеціалізованої вченої ради за галуззю знань «Богослов’я».

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС