Всеукраїнська Рада Церков відвідала військових і помолилась за мир на Донбасі (ВІДЕО) |
04.11.2016 15:00 |
Фоторепортаж: Максим Васін, ІРС Глави Церков і релігійних організацій відвідали Краматорськ, де молилися за мир в Україні, зустрілися з військовими і рідними полонених солдат. Виїзне засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій відбулося 2 листопада на базі «Сармат» за участі офіцерів об’єднаного штабу ЦУ СБУ в районі проведення антитерористичної операції, повідомляє Інститут релігійної свободи. Глави конфесій прийняли спільне Звернення щодо утвердження миру та поступу українського суспільства. У ньому Рада Церков закликала до складання зброї тих, хто взяв її до рук незаконно, і тих, хто прийшов на українську землю із злочинними та загарбницькими намірами. “До цього часу на Сході України спостерігаються неприпустимі порушення прав людини, захоплення у заручники і тортури, релігійно-вмотивовані переслідування та утиски релігійних меншин, які мають нарешті припинитися та знайти своє відображення у звітах Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ”, – наголошується у Зверненні ВРЦіРО. Варто зауважити, що представники СММ ОБСЄ не відгукнулися на запрошення взяти участь у виїзному засіданні Ради Церков у Краматорську. На переконання релігійних діячів України, “релігія не повинна використовуватися як інструмент для штучного розпалювання ворожнечі та ескалації конфлікту, а бути джерелом миру, порозуміння та любові”. Рада Церков закликала кожного віруючого своїм прикладом показати прагнення до миру та взаємного прощення, виявляти повагу до представників інших конфесій. Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій високо оцінила важливість служіння українських воїнів-захисників, а також військових капеланів і волонтерів на Сході України. “На сьогодні душпастирська опіка, моральна підтримка та практична соціальна допомога як ніколи потрібні військовослужбовцям і членам їхніх сімей, а також багатьом мешканцям Донбасу, спокій і безпеку яких забезпечують українські захисники”, – заявила Рада Церков. Учасники засідання обговорили також подальший розвиток діяльності військових капеланів та участь церков і релігійних організацій у волонтерському русі. Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет зазначив:
Глава Української Греко-Католицької Церкви, Верховний Архієпископ Святослав наголосив на тому, що Рада Церков приїхала на Донбас, щоб звернутися до людей, які проживають в зоні бойових дій, страждають від війни, які опинилися на окупованих територіях та в “сірій зоні”, які пережили окупацію і визволення, та запевнити: “Церкви і релігійні організації є тими, хто хоче усім вам послужити, щоб ви почували себе гідними громадянами та були огорнуті увагою і допомогою. Ми щиросердечно готові вам послужити задля вилікування ран нанесених цією війною”. У засіданні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій взяв участь Голова Служби безпеки України Василь Грицак. Він подякував релігійним діячам, що своє засідання вони проводять не у теплих залах, а серед військових, які захищають Україну. "Впевнений, що всі ви повернетеся додому із світлими почуттями, адже отримали можливість на передовій подивитися в очі воїнам та помолитися за них", – підкреслив Голова СБУ. На переконання Василя Грицака, сьогодні ворог змістив акцент агресії на внутрішнє життя українців. "Він намагається бити по нашій єдності, патріотизму та толерантності. Тому не лише нашим воїнам, а й усьому суспільству потрібна духовна опіка", – наголосив Голова СБУ. За його словами, церква повинна активно сприяти єдності, поверненню в українські суспільні процеси населення окупованих територій. Голова СБУ також наголосив, що саме представники церков можуть стати ключовими учасниками процесу звільнення заручників та зниклих безвісті.
Під час засідання члени Ради Церков почули розповідь про нелюдське ставлення терористів до заручників від журналіста Єгора Воробйова, якого звільнили 2 роки тому, та поспілкувалися з рідними захоплених бойовиками українців – Людмилою Голоус і Наталією Герасименко. Нагадаємо, що раніше Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала російських релігійних діячів та Всесвітню Раду Церков сприяти звільненню заручників на Сході України як прояв милосердя. У відповідь на цей заклик Міжрелігійна Рада Росії оприлюднила звернення, в якому заявила: “Негуманне ставлення до полонених є злочином і гріхом. Важливим кроком до примирення могло б стати звільнення всіх полонених і заручників”. www.irs.in.ua |