ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Всеукраїнська Рада Церков відвідала військових і помолилась за мир на Донбасі (ВІДЕО) PDF Друк E-mail
04.11.2016 15:00
Фоторепортаж: Максим Васін, ІРС
 

Глави Церков і релігійних організацій відвідали Краматорськ, де молилися за мир в Україні, зустрілися з військовими і рідними полонених солдат.

Виїзне засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій відбулося 2 листопада на базі «Сармат» за участі офіцерів об’єднаного штабу ЦУ СБУ в районі проведення антитерористичної операції, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Глави конфесій прийняли спільне Звернення щодо утвердження миру та поступу українського суспільства. У ньому Рада Церков закликала до складання зброї тих, хто взяв її до рук незаконно, і тих, хто прийшов на українську землю із злочинними та загарбницькими намірами.


“До цього часу на Сході України спостерігаються неприпустимі порушення прав людини, захоплення у заручники і тортури, релігійно-вмотивовані переслідування та утиски релігійних меншин, які мають нарешті припинитися та знайти своє відображення у звітах Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ”, – наголошується у Зверненні ВРЦіРО.

Варто зауважити, що представники СММ ОБСЄ не відгукнулися на запрошення взяти участь у виїзному засіданні Ради Церков у Краматорську.

На переконання релігійних діячів України, “релігія не повинна використовуватися як інструмент для штучного розпалювання ворожнечі та ескалації конфлікту, а бути джерелом миру, порозуміння та любові”. Рада Церков закликала кожного віруючого своїм прикладом показати прагнення до миру та взаємного прощення, виявляти повагу до представників інших конфесій.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій високо оцінила важливість служіння українських воїнів-захисників, а також військових капеланів і волонтерів на Сході України.

“На сьогодні душпастирська опіка, моральна підтримка та практична соціальна допомога як ніколи потрібні військовослужбовцям і членам їхніх сімей, а також багатьом мешканцям Донбасу, спокій і безпеку яких забезпечують українські захисники”, – заявила Рада Церков.

Учасники засідання обговорили також подальший розвиток діяльності військових капеланів та участь церков і релігійних організацій у волонтерському русі.

Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет зазначив:

“Наші воїни повинні відчувати, що всі конфесії єдині в їх підтримці і допомагають їм духовно та матеріально. Церква повинна нести людям правду. А правда в тому, що йде війна Росії як агресора з Україною, а неправда – що це ніби громадянська війна. Якби це було так, то ця війна вже давно закінчилася, але маємо справу з агресією та залученням великої кількості російської важкої зброї та тисяч російських військових".

Глава Української Греко-Католицької Церкви, Верховний Архієпископ Святослав наголосив на тому, що Рада Церков приїхала на Донбас, щоб звернутися до людей, які проживають в зоні бойових дій, страждають від війни, які опинилися на окупованих територіях та в “сірій зоні”, які пережили окупацію і визволення, та запевнити: “Церкви і релігійні організації є тими, хто хоче усім вам послужити, щоб ви почували себе гідними громадянами та були огорнуті увагою і допомогою. Ми щиросердечно готові вам послужити задля вилікування ран нанесених цією війною”.

У засіданні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій взяв участь Голова Служби безпеки України Василь Грицак. Він подякував релігійним діячам, що своє засідання вони проводять не у теплих залах, а серед військових, які захищають Україну.

"Впевнений, що всі ви повернетеся додому із світлими почуттями, адже отримали можливість на передовій подивитися в очі воїнам та помолитися за них", – підкреслив Голова СБУ.

На переконання Василя Грицака, сьогодні ворог змістив акцент агресії на внутрішнє життя українців. "Він намагається бити по нашій єдності, патріотизму та толерантності. Тому не лише нашим воїнам, а й усьому суспільству потрібна духовна опіка", – наголосив Голова СБУ.

За його словами, церква повинна активно сприяти єдності, поверненню в українські суспільні процеси населення окупованих територій. Голова СБУ також наголосив, що саме представники церков можуть стати ключовими учасниками процесу звільнення заручників та зниклих безвісті.

"Ми віримо, що навіть люди в яких не залишилося нічого святого, сприймуть вашу участь у переговорному процесі", – зазначив Голова Служби.

 

Під час засідання члени Ради Церков почули розповідь про нелюдське ставлення терористів до заручників від журналіста Єгора Воробйова, якого звільнили 2 роки тому, та поспілкувалися з рідними захоплених бойовиками українців – Людмилою Голоус і Наталією Герасименко.

Нагадаємо, що раніше Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала російських релігійних діячів та Всесвітню Раду Церков сприяти звільненню заручників на Сході України як прояв милосердя.

У відповідь на цей заклик Міжрелігійна Рада Росії оприлюднила звернення, в якому заявила: “Негуманне ставлення до полонених є злочином і гріхом. Важливим кроком до примирення могло б стати звільнення всіх полонених і заручників”.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 
УкраїнськаРусский

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС