ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

ВР ухвалила закони проти домашнього насильства, врахувавши позицію Ради Церков (ВІДЕО) PDF Друк E-mail
18.11.2016 12:10
 

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроекти №5294 та №4952, спрямовані на запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.

Водночас, разом актуальними і важливими законодавчими змінами урядовий проект № 5294 передбачав запровадження до законодавства України понять “гендер”, “сексуальна орієнтація”, “гендерна ідентичність”, а депутатській проект № 4952 – поняття “сексуальної орієнтації”, проти чого раніше виступила Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій з мотивів захисту традиційного шлюбу як союзу одного чоловіка та однієї жінки, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Проти цього виступили також парламентарі майже з усіх фракцій парламенту – Павло Унгурян («Народний фронт»), Юрій Соловей (БПП), Іван Крулько («Батьківщина»), Олег Ляшко та Ігор Мосійчук (Радикальна партія), Юрій Мірошниченко та Михайло Папієв («Опозиційний блок»).

В цілому підтримуючи ідею боротьби  із насильством у сім'ї, рівності прав чоловіків та жінок, це підтримується Церквою, християнством і нашим залом, і здоровим глуздом.  ...Але, на жаль,  під цією темою нам намагалися звідкись дати таке визначення, як "гендер" на відміну від "стать". Тобто є чоловіча і жіноча стать, а є ще таке поняття, яке нам намагаються в законодавство імплементувати, як "гендер". Це якісь ролі, якісь типи  поведінки, і кажуть, їх вже є 58 таких типів”, – зауважив Павло Унгурян, голова Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України».

Депутати у своїх виступах зауважили, що запровадження таких суперечливих термінів неможливе без широкого суспільного діалогу, а також необхідно зберегти традиційний погляд на сім'ю та врахувати позицію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Їх намагалася переконати в зворотному Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко:

Питання гендеру означає англійською мовою тільки стать і рівність, і не тільки сексуальну рівність, як тут нам намагаються нав'язати. І це все-таки сесійна зала, а не молитовний зал. Давайте про це пам'ятати, будь ласка, під час обговорення законопроектів.

Варто зауважити, що прихильники гендерної ідеології вирізняють наразі понад 50 видів гендерів, вимагаючи законодавчого захисту від дискримінації осіб з відповідною самоідентифікацією. В країнах Європи та США ці питання також викликають чимало суспільних дискусій.

 

У підсумку парламентарі домовилися прийняти обидва законопроекти у першому читанні з вилученням з їх текстів усіх згадок про “гендер” та “сексуальну орієнтацію. Подібне рішення було прийнято щодо законопроекту № 1119 про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, який буде повторно розглянутий парламентом після внесення застереження стосовно неприйняття згаданих понять.

Нагадаємо, що рік тому Верховна Рада, порушуючи закон, за 17-ї спроби (протягом двох днів) проголосувала за резонансні зміни до Кодексу законів про працю, які містили поняття сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність”.

Прийняті у першому читані законопроекти №5294 та №4952 спрямовані на запобігання домашньому насильству, фізичній агресії щодо жінок та боротьби з цими явищами. Пропонується розширити та уточнити перелік обтяжуючих обставин при подібних злочинах.

Зокрема, такими будуть вважатися злочинні діяння щодо людей похилого віку, інваліда, безпорадної людини, а також злочин проти дружини (чоловіка) теперішньої або колишньої і іншої особи, з якою кривдник перебуває в родинних чи близьких стосунках.

Відповідно до законопроекту, щодо особи, яка вчинила домашнє насилля, можуть бути застосовані обмежувальні заходи: заборона перебувати у місці спільного проживання з постраждалою стороною, обмеження спілкування з дитиною, у відношенні якої або у присутності якої здійснено акт домашнього насильства, заборона наближатися на певну відстань до місця перебування потерпілого.

Крім того, автори законодавчої ініціативи пропонують ввести кримінальну відповідальність за домашнє насильство – покарання громадськими роботами від 150 до 240 годин, арештом до шести місяців, обмеженням або позбавленням волі до п'яти років. Крім того, пропонують карати за примушення до шлюбу – обмеженням або позбавленням волі до трьох років, або арештом до шести місяців.

Разом з тим пропонується ввести кримінальну відповідальність за проведення аборту або стерилізації без добровільної згоди потерпілої сторони.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС