ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Сепаратисти конфіскували будівлю і майно Церкви адвентистів в Горлівці PDF Друк E-mail
07.12.2016 21:11
Фото: adventist.org.ua
 

Проросійська влада міста Горлівка Донецької області, яке непідконтрольне Україні, конфіскували молитовний будинок Церкви адвентистів сьомого дня разом з усім майном громади.

Інцидент стався ще 16 листопада 2016 року, але ЗМІ про це стало відомо тільки зараз, повідомляє Інститут релігійної свободи.

За словами представників Церкви АСД, до молитовного будинку адвентистів в Горлівці прийшла група осіб і повідомили, що з цього дня за розпорядженням міської адміністрації будівлю Церкви по вулиці Горлівської дивізії 1 передано у власність комунального підприємства «Простір». При цьому один з тих, хто прийшов, який представився прокурором, заявив, що у нього є документи, видані місцевою адміністрацією на розпорядження даним приміщенням.

Крім будівлі, сепаратисти також конфіскували все майно громади, що знаходилося в будинку молитви, включаючи господарський інвентар, обладнання, меблі та бібліотеку. Пастору громади дозволили забрати тільки його особисті речі.

Попередніх повідомлень про наміри самопроголошеної влади Горлівки громада адвентистів до цього дня не отримувала. Про передачу молитовного будинку в комунальну власність громаду сповістили безпосередньо в момент конфіскації будівлі. Крім того, ніяких вимог до Церкви надати документи або підтвердити право власності ні до цього, ні в день конфіскації влада не висувала.

Як виявилося, формальним приводом для передачі будівлі в комунальну власність стала відсутність у міської адміністрації документів, що підтверджують право Церкви АСД на володіння будинком. Як вказують адвентисти, зі свого боку вони зробили все необхідне, щоб у адміністрації такі документи були.

Варто зазначити, що громада Церкви АСД у Горлівці отримала дозвіл на будівництво будинку молитви ще в кінці 1990-х років. З моменту початку будівництва, все його етапи здійснювалися в межах законодавства України. При цьому місцевими службами були затверджені відповідні плани, а також видано дозволи на проведення різних комунікацій, зокрема на газове і водопостачання, підключення до електромереж тощо. На початку 2014 року пакет документів, необхідних для введення будівлі в експлуатацію, був переданий громадою для оформлення в місцеві органи влади. Однак у зв'язку з російською агресією від лютого 2014 року і початком військових дій на Донбасі ніяких рішень щодо оформлення документів місцевою адміністрацією прийнято не було.

За словами представників Церкви АСД, за останні 2 роки в Горлівці неодноразово змінювалася влада. Протягом цього часу з боку різних груп сепаратистів робилися неодноразові спроби заволодіти будівлею молитовного будинку адвентистів. Ці інциденти відбувалися незважаючи на те, що віруючі Церкви надавали гуманітарну допомогу місцевим жителям, роздаючи одяг і продукти харчування нужденним.

Як повідомляв ІРС, у вересні 2014 року, коли Горлівка вже перебувала під контролем проросійських сепаратистів, озброєні проросійські бойовики викрали адвентистського пастора Сергія Литовченка з молитовного будинку прямо під час обряду Причастя. Тоді викрадачі мотивували свої дії тим, що "це православна земля і на ній немає місця для різних сект". З ув'язнення пастор вийшов тільки за 20 днів.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС