ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Репресії в Росії: заборона «Свідків Єгови» і конфіскація їх майна PDF Друк E-mail
21.04.2017 19:45
Фото: jw-russia.org
 

Головна організація «Свідків Єгови» визнана судом екстремістською і підлягає ліквідації разом з 395 місцевими релігійними організаціями в Росії.

Верховний суд Росії 20 квітня 2017 року задовольнив позов Міністерства юстиції про визнання Управлінського центру «Свідків Єгови» в Росії екстремістською організацією, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Відповідно до рішення суду, ліквідації підлягають як Управлінський центр, так і 395 місцевих релігійних організацій – його структурні підрозділи. Майно організації підлягає зверненню до доходу держави, тобто конфіскації.

Рішення суду ще не набрало законної сили. У відповідача є 30 діб на його оскарження в апеляційній інстанції. Представник Управлінського центру заявив, що «Свідки Єгови» будуть оскаржувати це рішення і готові дійти до Європейського суду з прав людини.

Позов про ліквідацію Управлінського центру і місцевих релігійних організацій «Свідків Єгови» було подано до Верховного суду Мін'юстом РФ 15 березня 2017 року. Діяльність організацій вже тоді була припинена до винесення рішення суду.

Як повідомляє російський правозахисний Центр «СОВА»:

"Ліквідація організацій «Свідків Єгови» за екстремізм (окремі організації забороняли в Росії і раніше; так, тільки в 2016 році було заборонено п'ять місцевих громад в різних містах), переслідування членів їхніх громад і заборони текстів не мають законних підстав і є яскравим проявом релігійної дискримінації".

У Росії кількість послідовників «Свідків Єгови» перевищує 100 тисяч. Заборона головної організації в Росії та її структурних підрозділів ставить кожного з них під загрозу кримінального переслідування за віру.

Варто нагадати, що подібні переслідування члени релігійної організації «Свідки Єгови» переживали за часів сталінських репресій у 1950-ті роки в СРСР, а також у нацистських концтаборах часів гітлерівської Німеччини.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС