ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Румунський парламент визначив у Конституції шлюб як союз чоловіка та жінки PDF Друк E-mail
12.05.2017 13:31

Палата депутатів Парламенту Румунії проголосувала за внесення змін до Конституції країни, якими визначила шлюб як союз одного чоловіка і однієї жінки.

Про це інформує сайт руху «Коаліція за сім’ю». Саме цей рух став ініціатором загальнонаціонального референдуму в Румунії на захист традиційної сім’ї, повідомляє Інститут релігійної свободи.

За такі зміни до Конституції проголосували 232 члена Палати депутатів Парламенту Румунії з усіх 270 депутатів.

Нова редакція пункту 1 статті 48 Конституції Румунії тепер проголошує:

«Сім’я ґрунтується на вільній згоді шлюбу між чоловіком і жінкою, на їх рівності, і на праві та обов’язках батьків виростити дітей, забезпечити їх виховання і навчання».

До цього моменту цей пункт визначав: «Сім’я ґрунтується на шлюбі, укладеному за вільною згодою…».

Таке формулювання в Конституції Румунії робить неможливим визнання одностатевих союзів в якості шлюбу, за що і виступає «Коаліція за сім’ю». Сенат парламенту Румунії також повинен підтвердити ці зміни.

Варто зауважити, що «Коаліція за сім'ю» зібрала близько 3 мільйонів підписів громадян Румунії замість 500 000 необхідних для просування зазначених змін у парламенті. Крім того, Конституційний суд Румунії одноголосно схвалив ініціативу щодо загальнонаціонального референдуму з цього питання.

Нагадаємо, що 51 стаття Конституції України має подібну норму щодо визначення шлюбу: “Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка”.

Водночас у процесі розробки в Україні конституційних змін Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій виступила за збереження норми про шлюб як союз чоловіка і жінки у новій редакції Конституції України.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС