ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Уряд затвердив розрахунок ціни на газ для релігійних організацій PDF Друк E-mail
31.05.2017 15:46
 

Кабмін зобов’язав ПАТ "Укргазвидобування" та ДАТ "Чорноморнафтогаз" до 1 квітня 2018 року щомісяця здійснювати продаж природного газу власного видобутку для потреб населення і релігійних організацій.

Про це йдеться у Постанові Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 187, якою затверджено «Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», повідомляє Інститут релігійної свободи.

“НАК «Нафтогаз України» з 1 квітня 2017 р. здійснює продаж/постачання природного газу… для побутових споживачів, релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження їх виробничо-комерційної діяльності) та виробників теплової енергії в рамках виробництва теплової енергії з метою надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню та релігійним організаціям (крім обсягів, що використовуються релігійними організаціями для провадження їх виробничої діяльності) за ціною, що становить 4942 гривні за 1000 куб. метрів (без урахування ПДВ, тарифів на транспортування та розподіл природного газу)”, – зазначено у пункті 13 Положення.

Водночас, під час продажу природного газу постачальникам природного газу для потреб релігійних організацій та під час постачання природного газу виробникам теплової енергії для потреб релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження їх виробничо-комерційної діяльності) відповідно до цього Положення до ціни застосовується коефіцієнт 0,5.

Тобто, як і в попередні роки, релігійні організації зможуть користуватися спеціальною ціною на природний газ – удвічі меншою за ціну, передбачену для населення. Такий підхід пояснюється тим, що релігійні організації не можуть скористатися державними субсидіями, передбаченими для громадян.

Варто зауважити, що вказана ціна на газ для населення та релігійних організацій буде збільшена під час опалюваного сезону у тому випадку, якщо ціна газу, розрахована на рівні імпортного паритету, буде вище на 10%.

До 1 липня 2017 року Міненерговугілля має здійснити розрахунок значення ціни газу на рівні імпортного паритету на опалювальний період 2017-2018 років. Одночасно із коригуванням граничних роздрібних цін на природний газ для побутових споживачів підлягатимуть коригуванню ціни, за якими НАК «Нафтогаз України» постачатиме природний газ виробникам теплової енергії з метою надання послуг з опалення та постачання гарячої води установам, що фінансуються за рахунок державного і місцевих бюджетів, населенню та для релігійних організацій.

Як повідомляв ІРС, ціна на газ для населенні наразі становить 6879 гривень за тисячу кубометрів (без врахування субсидії).

Минулого року Кабмін підвищив ціну на газ – для релігійних організацій підвищення ціни склало 9%. З тогу часу гранична роздрібна ціна газу для релігійних організацій становить 3913 гривень за тисячу кубометрів.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС