ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Військові капелани в районі АТО можуть отримати соціальний захист – законопроект PDF Друк E-mail
27.06.2017 10:49
Фото: УНН
 

На військових священників (капеланів), які перебували або перебувають у районі проведення антитерористичної операції (АТО), пропонується поширити соціальні гарантії, передбачені для військовослужбовців.

З такою ініціативою виступив авторський колектив депутатів (Павло Унгурян, Сергій Кудлаєнко, Андрій Лопушанський та ін.), які 23 червня подали до парламенту проект Закону № 6643, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Законопроект передбачає внесення змін до Законів України «Про статус ветеранів, гарантії їх соціального захисту», «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про боротьбу з тероризмом», «Про Збройні Сили України».

Пропоновані зміни надають статус учасника бойових дій військовим капеланам, які брали участь у забезпеченні проведення операції у районі АТО. Крім цього, статус учасника війни пропонується надати капеланам, які  стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час забезпечення проведення АТО.

На переконання авторів законопроекту № 6643, у разі його прийняття буде вирішено на державному рівні питання статусу військових священників (капеланів), які перебували або перебувають у районі проведення АТО. Прийняті зміни також дозволять забезпечити належний соціальний захист військових капеланів та сприятиме подальшому розвитку капеланської служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

Депутати також зауважують, що впровадження цих соціальних гарантій для капеланів у підсумку сприятиме підняттю патріотичного духу осіб рядового та офіцерського складу, що перебувають в районі проведення АТО, задоволення їх духовних потреб шляхом залучення капеланів до їх підтримки та душпастирської опіки.

Як повідомляв ІРС, також у Верховній Раді триває робота над узгодженням фінальної редакції проекту Закону України «Про військове капеланство». Варто відзначити, що військові священики-капелани вже багато років несуть душпастирське служіння в Збройних Силах України, Національній Гвардії України та Державній прикордонній службі України.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС