ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Верховний суд Білорусі не дозволив зібрання віруючих у приватних будинках без державної реєстрації релігійної громади PDF Друк E-mail
31.03.2009 09:17
МІНСЬК, Білорусь – Верховний суд Білорусі відхилив скаргу на вимогу держави про обов’язкову реєстрацію релігійної громади для того, щоб вона вважалася легальною. 2 березня 2009 року суд ухвалив рішення про відхилення апеляції  пастора громади п'ятидесятників щодо опротестовування штрафу за керівництво незареєстрованою релігійною організацією, який був накладений по факту проведення молитовного зібрання у приватному будинку.

Пастор Валентин Боровик вважає, що вимога реєстрації суперечить як Конституції Білорусі, так і Міжнародному пакту про громадянські і політичні права. Його позицію підтримують міжнародні юристи з прав людини. Відхиливши апеляцію, заступник голови Верховного суду Біларусі постановив, що свобода совісті Боровика "жодним чином не була порушена".

Останнім часом громади баптистів і харизматів повідомляють про утиски в Білорусі за незареєстровану релігійну діяльність, що виходять від чиновників, які займаються ідеологією.

Як відзначає "Форум 18", в останні роки державні чиновники Білорусі весь час говорили, що покарання за незареєстрований релігійну діяльність виправдано, тому що закон Білорусі забороняє релігійну активність без державної реєстрації. Вони відмовлялися пояснити у чому полягає сенс такої заборони.

Міський суд м. Мости (Гродненська область Білорусі) наклав на Боровика штраф 9 червня 2008 року. У вердикт суду зазначалося, що перевірка виявила богослужіння, що здійснюється у приватному будинку: Валерій Калінковіч"Під час зустрічі вони читали Євангеліє, обговорювали питання релігійної віри, співали пісні і здійснювали релігійні обряди".

У відповіді заступника голови Верховного суду Білорусі Валерія Калінковіча на апеляцію пастора Боровика говориться, що "з матеріалів справи очевидно, що ваше право на свободу совісті не було порушено жодним чином".

"Що стосується тверджень про те, що адміністративна правова норма суперечить Конституції та Міжнародному пакту, – продовжив Калінковіч, – то це не відповідає реальності".

Провідні міжнародні правозахисники, включаючи професора Малькольма Еванса, члена Дорадчої ради експертів з питань свободи релігії та віри при ОБСЄ, заперечують необхідність обов'язкової державної реєстрації для релігійних громад. "Вимога реєстрації релігійних громад майже неможливо примирити з міжнародними стандартами з прав людини, як і стандартами ОБСЄ, – підтвердив професор Еванс, – крім випадків, коли це необхідно для податкових пільг або щоб отримати статус благодійної організації, не повинно бути потреби в обов'язковій державній реєстрації релігійних організацій".
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua   

Джерело: Портал-Credo.ru

 
УкраїнськаРусский

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС