ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Свято подяки зібрало в центрі Києва сотні тисяч християн (ФОТО) PDF Друк E-mail
18.09.2017 15:23
Фото: Фейсбук; Александр Гончаров (Апостроф)
 

До 500-річчя Реформації євангельські протестантські церкви організували на Хрещатику в центрі Києва масштабне святкування Дня подяки.

Святкування відбулося у неділю, 17 вересня, за ініціативи Ради Євангельських Протестантських Церков України, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Свято подяки розпочалася вранці, о 10-й годині, зі спільного богослужіння у супроводі естрадно-симфонічного оркестру та за участі віруючих різних церков протестантського напрямку. З молитвою та словами настанови зі Священного Писання до присутніх звернулися глави євангельських церков, зокрема Михайло Паночко, Валерій Антонюк, Станіслав Носов, Василь Райчинець.

З вітальним словом до учасників свята з київської сцени звернулися також секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, депутат Парламенту Великобританії Марк Прітчард, віце-президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Валеріу Гілецькі, президент Християнського Центру державного управління ім. Кеннеді при Конгресі США Джордж Роллер та інші поважні особи.

Впродовж дня сотні тисяч киян та гостей з різних регіонів взяли участь у інших заходах в рамках святкування Дня подяки. Від ЦУМу та до Майдану Незалежності розташувалися локації, де відбулися спортивні змагання, силові шоу, конкурси для дітей, розіграші з подарунками для всієї родини, розваги з героєм мультфільму «Суперкнига», вуличний кінотеатр, безкоштовне медичне обстеження для потребуючих та інші соціальні акції. Яскравим символом Свята подяки стала велика мапа України, яку створили волонтери з овочів та фруктів, що символізувала вдячність Богові за родючу землю та добрий врожай.

У цей час з головної сцени лунали виступи естрадно-симфонічного оркестру та відомих виконавців, серед яких учасники проекту «Голос країни».

Крім цього, увага була прикута і до малої сцени, розташованої ближче до Майдану Незалежності. Там відбувалися виступи музичних гуртів і молодіжних колективів з різних церков, а також різноманітні перфоманси на Біблійну тематику.

Цей день став фіналом Всеукраїнського двотижневого автопробігу, присвяченого 500-річчю Реформації, в якому взяли участь понад 1000 осіб. За два тижні вони проїхали більше 5000 кілометрів. Величезна колона машин з усіх 24 областей країни заїхала на Хрещатик, проголошуючи єдність України.

Спеціально на Свято подяки в Україну прилетів всесвітньо відомий спікер Нік Вуйчич – людина без рук і ніг та без жодних обмежень, як він себе представляє. Крім українців його надихаючий і сповнений оптимізму виступ побачили та почули мільйони людей у 26 країнах світу завдяки прямій трансляції телеканалу «Надія». Переклад здійснювався 9 мовами, серед яких і мова жестів.

Виступ Ніка Вуйчича став центральною подією свята Дня подяки, який влаштувала протестантська спільнота України, та зібрав за різними оцінками від 100 до 150 тисяч людей. Як сказав сам Нік, цей виступ — рекордний, бо ніколи до того (а він об’їздив 67 країн світу) йому не доводилося виступати перед такою велелюдною аудиторією. Організатори також потурбувалися зарезервувати весь сектор біля сцени для осіб з вадами здоров’я, на візках.

Промова Ніка Вуйчича була пронизана щирою вірою в Бога та любов’ю до людей. Але, як сказав Нік, «це не про те, щоб ставати протестантами», а про інше – тут і заклик ніколи не здаватися, і прощати, навіть, коли не просять вибачення, і заклик до українців більше любити та робити добро своїм співгромадянам, і молитва за Україну – за мир, перемогу над ворогами та зцілення.

"Багато людей живуть у страху. Страху того, що люди про мене подумають. Страху того, що я ніколи не буду щасливий. Я хочу звернутися до вас, молодь! Вам не потрібно докладати зусиль, щоб бути крутими. Дівчата, вам не потрібно постійно намагатися бути ще більш красивішими. Кожен із вас прекрасний таким, яким ви є", – звернувся Нік до українців.

Варто відзначити, що Нік Вуйчич надихає мільйони людей по всьому світові, адже, незважаючи на відсутність кінцівок, він навчився ходити, плавати, працювати на комп'ютері, кататися на серф-борді та навіть писати. Крім того, Вуйчич одружився та є батьком двох дітей, а наразі подружжя очікує народження ще двох дівчат-близнят.


Насичений день закінчився спільною молитвою Ніка Вуйчича з керівниками євангельських протестантських церков за всю Україну – за духовне спасіння кожної людини та вирішення їх нагальних потреб, за мудрість та відразу до корупції для представників влади, за добробут та мир на Українській землі.

Організатором Свята подяки виступила Рада Євангельських Протестантських Церков України, яка проголосила 2017 рік в Україні – Роком Реформації та у квітні 2016 року створила оргкомітет зі відзначення річниці Реформації.

Як повідомляв ІРС, згідно Указу Президента України святкування 500-річчя Реформації відзначається в Україні на державному рівні.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС